Blog

11 Eylül 2018

Kadınların özellikle özel anlarında daha güzel gözükmelerini sağlayan iç giyim kıyafetlerinden birisi olan jartiyer çorabı, genellikle bele ve bacağa sıkı bir şekilde oturan bantlar olarak geçer ve bu bantlar çorabınızı yukarıda tutmaya yardımcı olur. Eski zamanlardan beri kullanılan jartiyer çorapları aslında ilk üretildiklerinde kadınların elastik olmayan çoraplarının sürekli aşağı kaymasını engellemek amacıyla yapılmıştı.

15 Ağustos 2018

Özellikle kış aylarında yorganlar tek başına yeterli olmuyor. Çok soğuk havalarda ekstra bir ürüne ihtiyaç duyuluyor. İşte tam bu noktada yün battaniyeler imdadımıza yetişiyor. Yün battaniyeler işlevsellik açısından oldukça önemli ve kullanışlı ürünler arasında yer alıyor.

14 Ağustos 2018

Özellikle kış aylarında kadınların da erkeklerin de ihtiyaç duyduğu iç giyim ürünlerinden birisi de termal kıyafetler, termal içliklerdir. Bu içlikler hem hastalıklara karşı daha dirençli olmanızı sağlarken hem de kışın soğuk günlerinde üşümemenizi sağlayacaktır.

14 Ağustos 2018

Kadınlar arasında kombin yapmak, kıyafetlerini uyumlu ve güzel giymek çok önemlidir ve hemen her kadın buna özen gösterir. Bu kombin konusu ister ayakkabılarda ister üst ya da alt giyimde olsun isterseniz de çoraplar da olsun dikkat edilmesi gereken bir konudur.

13 Ağustos 2018

Genç kızlar için en merak edilen konulardan birisi de ilk sütyenin ne zaman takılması gerektiğidir. Özellikle sütyen seçimleri ve bunların nasıl kullanılacağı genç kızlar arasında merak konusu olabilmektedir. Göğüs ve beden sağlığının korunabilmesinde sütyen seçimi son derece önemlidir. Bu nedenle dikkat edilmeli, varsa bir bilen kişiye danışılmalıdır.

08 Ağustos 2018

Korseler genellikle kadınların kullandığı ve daha estetik bir görünüme kavuşulmasını sağlayan iç kıyafetlerdir. Ancak korseler bu nedenle kullanımının yanında sağlık sorunlarının giderilmesinde de kullanılabilir. Kiloyu bir nebze olsun kapatma etkisi bulunduğu için her vücuda göre çok fazla korse çeşitleri bulunmaktadır.

08 Ağustos 2018

Günümüzde pek çok konuda internet bağlantılarını kullanabilir hale geldik. Özellikle online alışverişleri normal alışverişlerimizden tek tek mağazaları gezmekten çok daha fazla kullanıyoruz. Çünkü internet üzerinden hem çok fazla seçeneğe ulaşabiliyoruz hem de kısmen daha uygun fiyatlı alışveriş yapabiliyoruz. Üstelik artık kredi ya da banka kartlarına ihtiyaç duyulmadan kapıda ödemeli plaj elbisesi satın alma gibi seçeneklere de çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

07 Ağustos 2018

Ev tekstili dendiği zaman akla gelen belli başlı parçalar yer almaktadır. Bunların başında ise de nevresim gelmektedir. Kelime anlamı olarak nevresim ise torba biçiminde dikilmiş kılıf anlamına geliyor. Bizim halk arasında bildiğimiz ise yorgan kılıfı olarak isimlendirilebilir. Nevresimleri biz tek başında değil de takım olarak satıldığını biliriz. Genelde nevresim takımları diye bir yerden duymuşuzdur. Özellikle yeni bir eve taşınırken alışveriş yaptığımızda ya da yeni evliler için çıkılan alışverişlerde mutlaka duymuşuzdur.

07 Ağustos 2018

Yeni bebek sahibi olan ebeveynlerin yeni doğan bebeklerinin sürekli uyuyacaklarını bildikleri için minik bebeğin rahat etmesi ve konforlu bir uyku alabilmesi için nevresim takımlarına da önem gösteriyor. Özellikle internet üzerinden nevresim takımı alacak olan kişiler büyük ya da küçük gelmemesi için bebek nevresim takım ebatları hakkında net bilgi sahibi olmak istiyor. 

03 Ağustos 2018

Ev tekstilinde Türkiye’nin önde gelen markalarından biri olan Miray Kaya size her anlamda üstün kalitede hizmet sunmaktadır. Nevresim takımlarından tutun da uyku setlerine kadar en kaliteli ürünleri seçme şansını sizlere sunuyor. Çocuk ve yetişkin zevkine hitap eden birbirinden güzel uyku seti modellerine yer veriyor.

03 Ağustos 2018

Jartiyer nedir?” sorusu özellikle çoğu kadın tarafından merak edilmektedir. Kelime anlamı olarak ise çorapların bacak altında ve üstünde kaymadan durmasını sağlamak için kullanılan lastikli bağa jartiyer adı verilir. Ancak bu jartiyer bağı diğer sıradan görünüme sahip bağlardan farklıdır. Kullanan kişide seksi bir görüntü katmaktadır. Genel olarak iki parçadan oluşur. Çorap ve çorabı tutturmak için bağ. Jartiyer çorabı ve jartiyeri ayrı ayrı satın alabiliyorsunuz. Ya da set olarak satılan örnekleri de vardır.

01 Ağustos 2018

Pike, nevresim takımı ve uyku setleri her daim karıştırılan ev tekstil ürünleri arasında yer alıyor. Ancak aslına bakıldığı zaman her ürünün kendine has bir görevi ve farklılığı olduğunu görmüş oluyoruz. Pikeyi bir kenara bırakırsak eğer; nevresim takımları ile uyku setlerinin karıştırılma sebeplerini ve arasındaki farkları inceleyelim.

01 Ağustos 2018

Pike takımları genel olarak her mevsim kullandığımız ürünler arasında yer alıyor. Çünkü birçok kişi pike takımlarını aynı zamanda yatak örtüsü niyetine de kullanıyor. Pike takımı içerisinde bir adet pike, iki adet yastık kılıfı ve bir adet de çarşaf yer alıyor. Pike bazı durumlar haricinde içine bir şey koyulamayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu yüzden yaz aylarında çok sık kullanılır hale geldi.

31 Temmuz 2018

Özel gecelerin, özel giyimlerinden olan fantazi iç giyim modelleriyle 2018 yılında da ilgi odağı olmayı başaranlar listesinde görülüyor. Birçok kişinin araştırmalarına göre fantazi iç giyim fiyatları nedir şeklinde gerek mağazalardan, gerekse internet e-ticaret sitelerinden fiyat politikalarına göz atmayı ihmal etmiyor. Birbirinden farklı modellerin, farklı desenler ve modellerle albenisi gecelerin vazgeçilmezleri arasında olsa da her markanın farklı ürünleri çıkarmaları tüketicilerin merakını gidermeye yetse de fiyat olarak değişkenlik göstermesi bazı kişilerin hevesini kırmaya yetiyor. Gösterişli ve seksi iç giyimin uygun fiyatlı olanını bulmanız durumunda hem uygun fiyatlı satın alabiliri hem de istediğiniz modeli rahatlıkla bulabilirsiniz.

31 Temmuz 2018

Günlük hayatımızda en çok vakit geçirdiğimiz yerlerden birisi de yatağımızdır. Bu yüzden hem kendimizin hem de sevdiklerimizin kaliteli bir uyku çekmesi için iyi bir uyku takımına ihtiyacı vardır. Kaliteli ve özenle seçilmiş uyku setlerinde uykumuzu daha iyi alırız.

Uyku setleri bildiğimiz gibi günlük hayatta kullandığımız ve de nevresim takımları ile karıştırılan ürünlerdir. Uyku seti; yastık kılıfı, çarşaf, yorgan ve nevresimden oluşan yatak takımıdır. Nevresim takımlarından farklı olarak içerisinde yorgan ve de bazen baza kılıfları yer almaktadır. Nevresim takımı gibi de çift kişilik uyku setleri ve tek kişilik uyku setleri olarak ayrılmaktadır.

30 Temmuz 2018

Evimizde dekor amaçlı tercih ettiğimiz ürünler dışında bir de günlük ihtiyacımız doğrultusunda tercih ettiğimiz ürünler yer almaktadır. Bunların başında ise ev tekstili ürünlerinden biri olan nevresim takımları gelmektedir.  Nevresim takımları yerine eski zamanlarda yorgan kaplama ürünleri tercih ediliyorken işi daha pratiğe dökmek adına nevresim takımları kullanılır olmuştur.

30 Temmuz 2018

Nevresim takımının hayatımızda büyük bir yeri vardır. Çarşaf, yastık kılıfı ve nevresimden oluşan bu takımların yaşamımızdaki işlevi büyüktür. Her gün aralıksız şekilde kullandığımız bu ürünlerin her yaştan insan ihtiyaç duymaktadır. Nevresim takımı içerisinde yukarıda da belirttiğimiz gibi yatak çarşafı, yastık kılıfı ve nevresim yer alıyor. Kullanım amacına göre nevresim takımı modelleri birbirinden ayrılıyor. Bazı nevresim takımları içerisinde yatak çarşafı yer almayabiliyor.

04 Temmuz 2018

Çalışıp vakti olmayanlar için internet alışverişi kurtarıcı niteliktedir. Hem zaman kaybını önler hem de daha çok ürün görme şansına sahip olursunuz. Bunların içerisinde iç çamaşırlarınız da dâhildir. Tabi miraykaya.com internet sitesinde alışveriş yapılırken bilmeniz gereken detaylar mevcuttur.

05 Haziran 2018

Uyku seti görüntüsüyle ve kullanım şekliyle alırken birçok konuda kişiyi kullanıma teşvik eden türde olmalıdır. Uyku setleri başta gelinlerin çok fazla çeyiz de çıkardığı içerisinde yatak örtüsü, iki yastık yüzü ayrıca bir adet yorgan yüzü olan setlere denir.

Temizliğe ve görüntüye önem veren ev hanımları evlerinde birden fazla uyku seti kullanarak sıklıkla kullandıkları uyku setlerini değiştirirler. Uyku seti alırken birçok konuda dikkat etmek kullanım açısından kolaylık ve rahatlık sağlar.

25 Şubat 2018

Mutfağınızın havasını değiştireceğiniz binlerce mutfak ürünlerini sizler için bir araya getirdik. Küçücük bütçelerle adeta harikalar çıkaracağınız yardımcı ürünlerini hepsini bir arada bulabileceğinizden oldukça eminiz diyebiliriz. Değerli görüşlerinizi bizimle paylaşarak sizde makaleye, kendi bilgilerinizi ekleyebilir bizimle paylaşabilirsiniz.

Gümüşlük meyve tabakları masanıza oldukça renk katacak en moda ürünler arasında. Sadece meyve tabakları olarak düşünmemeli dekoratif süs olarak da orta sehpalarınıza da düşünebilir siniz.  Son zamanların oldukça fazla gündeme gelen ve çokça satılan bambu ürünler her evde olmazsa olmazı olan ürünler arasında yerini aldı diyebiliriz. Çeşitli bambu tepsi modelleri üçgen olabilir veya kalp şekli olabilir ya da ayaklı servis tepsi olarak çokça çeşitleri bulunmakta. Yalnızca tepsi olarak tek değil çerezlik için oldukça rağbette. Tek kase olarak ve ikili, üçlü ve uzun ve ince modellerini de bulabilirsiniz. Kimi çerez olarak kullanır kimi zeytinlik olarak kullanır kimi de sosluk olarak da kullanır tamamen sizlerin düşüncesine kalmıştır.

31 Ekim 2017

Sağlıklı tekstil ürünleri, kanserojen madde taşımamalıdır. Aksi halde, sağlıksız olabilir. Günlük yaşantımızın bir parçası olan tekstil ürünleri, günümüz piyasasında, hızlı bir şekilde üretilmekte ve online mağazalarda, hızlı bir şekilde satışa sunulmaktadır. Pamuklu tekstil ürünleri, hem kullanışlı hem de uzun ömürlü olabiliyor.

31 Ekim 2017

Günümüzde alışveriş şeklimiz sürekli değişmektedir. Fiili olarak evimizde veya iş yerimizden dışarı çıkarak yaptığımız alışverişe ek olarak internet sitelerinden veya elimiz ulaşan kataloglardan ürünlerimizi seçip, alışverişimizi yapmaktayız. Katalogdan yapılan alışveriş bizim hayatımıza kolaylık sağlamaktadır. Sağladığı kolaylıklar ise hem ürün çeşitliliği hem zaman kazancı hem de dışarı çıkmadan daha kolay bir alışveriş yapmamızı sağlamasıdır. Gerek kendimiz gerekse başka kişilere hediye tercihlerimiz için günümüz koşullarında tercih edilen katalog alışverişimiz bize çok başarılı tercihler yapmamızı ve zaman israfı yapmamızı sağlamaktadır. En çok tercih edilen katalog ürünleri nelerdir peki?

31 Ekim 2017

Evlerde, arabalarda, okullarda, hastanelerde, pastanelerde, giyimde kuşamda, mağazalarda hatta ve hatta sokaklarda dahi kullanılan bir uyum, ahenk ve kafiye vardır. Bunların bütününe ise dekorasyon adı verilmektedir. Bir diğer adıyla tasarım olarak anılan dekorasyon bir nevi ortamda yeni şeyler üretme, oluşturma ve bu yeni şeylerin birbiriyle uyumlu olmasını sağlama amacıdır.

Dekorasyonların bir diğer amacı ve en net amacı ise yaşadığımız her yeri aklımıza gelen her yeri belli bir düzene sokmak, renk ve şekilleri birbiriyle iç içe kullanarak ortamlara yakıştırmaktır. Zihindeki model ve kavramları uygulamalara, eşyalara dökmek, ayrıntılara yer vererek ancak çok fazla detaya inmeden bir tasarım elde etmek ve doğru orantılı bir şekilde ortamdaki varlıkları kullanmaktır.

31 Ekim 2017

Başlıktan da anladığımız üzere bahsedeceğimiz konu ev organizasyon konusu olarak geçecektir. Nasıl herhangi bir durum karşısında ya da planlı programlı bir aktivite karşısında organize oluyorsak, ev organizasyon kavramı da tıpkı bunun gibidir. Tek fark olaylar ve durumlar karşısında manevi yani ruhen organize olmak varken, ev organizasyonunda maddi yani fiziki anlamda ve düzenleme, tasarım ve değiştirme anlamında bir organize olmak durumu vardır.

Peki, bu kavram ya da terim bize tam olarak neyi ifade eder? Tam olarak aslında evlerin nasıl düzenlenmesi ve yerleştirilmesi gerektiğini, eşyaların düzenini, kullanılan takım ve aksesuarların yerini, dekor uyumlarını, renk uyumlarını, hangi oda ne odası olacak, hangi eşyalar ne için kullanılacak, kullanılan eşyaların konumu, yeri, eni ve boyutları, ebatları, kullanım amaçları, orantıları, birbirilerine doğru bırakılan açıları gibi durumları kapsamaktadır.

31 Ekim 2017

Köşe takımları en rahat oturma ve uzanma alanlarını sağlarlar. Köşe takımı kullanan insanlar diğer kanepe ve oturma guruplarında oturdukları zaman aradaki farkı hemen anlarlar. Köşe takımları ayrı ayrı parçalardan oluştuğu halde bütün gibi görünen oturma guruplarıdır. Parçalar bir araya kusursuz bir şekilde gelirler ve bir birlerine tam otururlar. Üçgen duvar diplerinden yararlanmayı sağlayan açılı parçanın kazandırdığı fazladan alan nedeniyle bunlara köşe takımı denmektedir.

Bu şekilde hem yer kazanma imkânı olmaktadır hem de yerleştirilen oturma gurubu görsel açıdan bütün ve güzel gözükmektedir. Köşe takımları ayrı ayrı parçalara ihtiyaç duymaz. Birden fazla insan aynı anda oturabilir, ayaklarını uzatabilir veya uzanabilir. Bu bakımdan ailelerin ve arkadaş guruplarının en favori takımı köşelerdir. Televizyon izlemeyi seven insanlara özellikle köşe takımı önerilebilir. Kanepelerde ayaklar ancak yana doğru uzatılabilir. Oysa televizyon dik açıdadır. Bu şekilde insanlar boyunlarını zorlayarak televizyon izlemek zorunda kalırlar. Oysa köşe takımlarda dik açıyla uzanan parçalar vardır.

31 Ekim 2017

Gelişen dünya ile birlikte ürün çeşitliliği modeller ve tarzlarda sürekli gelişim göstermektedir. Bunun en güzel örneği eskiden her şey sade basitti. Hatta kullandığımız birçok eşyanın alternatifi bile yoktu. Ama günümüz şartlarında şuan her şey kendi içinde ikame ürünler içermektedir. Bir ev düşünün yatak odasından banyosuna kadar kullanılan eşyaları hayal edin ve bu eşyaların ne kadarı tekstil malzemeleri ile kaplı, bence tamamı böyle. Bir ev içerisinde kullanılan her ne kadar eşya varsa bunların tamamı ev tekstili malzemesi demektir.

Bu durumda ülkemizin tekstil ürünleri noktasında oldukça fazla ilerlediğine bakalım. Evlerimizde kullandığımız hemen hemen bütün eşyalar Türkiye menşeili olup ülke sınırları içirişinde üretilmektedir. Kumaş üzerine ünlü illerimiz ve bu illerle özleşmiş kumaş fabrikalarımız mevcuttur. Üretim ve çeşitlilik açısından ev tekstili sektörün başını çekmektedir.

31 Ekim 2017

Koltuk takımı denilince aklımıza ilk gelen modeller direk olarak şüphesiz son zamanların modasına uygun olarak tasarlanan modellerdir. Spor tarzda, klasik tarzda, değişik şekillerde tasarlanan takımlar sayesinde oturma odaları çok hoş görünümler kazanmakta ve buralarda gerçekleştirilen aile ya da misafir oturmaları gayet hoş sohbetlerle başlayıp bitirilmektedir. Salon takımları içerisinde bir adet üçlü koltuk, bir adet ikili oturma kısmı bulunan koltuk ve iki adet tek kişilik koltuklar bulunmaktadır.

Bunlar takımı bir bütün halinde oluşturmakta ama gerekirse ayrı ayrı bir şekilde de satışa sunulmaktadır. Dilediğiniz renk ve kumaş seçimlerini yaptığınızda koltuklar sizlere özel bir şekilde de tasarlanabilir ve böylece kendi fikirlerinizden oluşan tercihleri kullanarak da harika koltuk tasarımlarının yapılmasına öncülük etmiş olursunuz.

31 Ekim 2017

Evli çiftlerin ya da evlenecek olan yeni çift adaylarının en çok özenerek tasarladığı ve dekorasyon ve aksesuarlarına oldukça önem verdiği ilk yer yatak odası kısmıdır. Koşulsuz ve şüphesiz yatak odası alanlarını en güzel şekilde tasarlamaya ve en şık dekorasyonları yapmaya gayret gösterirler. Yatak odaları gerek çiftler için gerek gençler için gerekse yetişkinler için herkese özeldir. Kişinin tüm özel eşyalarının, giysilerinin ve aksesuarlarının bulunduğu bu odalar tamamen kişinin kendine ait hissettiği kısımlardır.

Bu nedenle herkes kendi yatak odasını en güzel şekilde dekor etmeye çalışmaktadır. Yatak odaları çiftler için bir adet yatak bir adet yatak bazası hediye olarak nevresim takımları ya da yatak örtüleri, perdeler, vitrin, konsol ve iki adet komodinden oluşmaktadır. Yatak boyutlarına uygun şekilde tasarlanan gardırop ve makyaj dolapları ve boy aynası da bazen ek olarak kullanılmaktadır. Gençler için tasarlanan yatak odalarında bir adet baza ve yatak, bir adet gardırop, bilgisayar masası ve tek kişilik komodin ile konsol bulunabilmektedir.

31 Ekim 2017

Mobilyaları kombinleyen dekoratif objeler, dekorasyonun vazgeçilmez tamamlayıcılarındandır. Öyle ki, nasıl ki, kıyafetsiz bir insan düşünülemez ise, mobilyalarda çıplak yani dekoratif eşyalar olmadan düşünülemez. Yani bir bakıma dekoratif nesneler mobilyaların ve dekorasyonun giysisi yani kombin tamamlayıcı aksesuarlarıdır. Süs eşyaları çeşitleri binlerce çeşitte, tüm zevklere hitap edebilecek çok geniş bir yelpazesi olan eşyalardır.

Aslında bir evin dekorunu, tarzını, eşyalarının güzelliğini gösteren, yani şıklığını ön plana çıkaranda bu dekoratif objelerdir. Dekorasyon parçaları olmadan bir ev dekoru düşünülemez. Hiçbir objenin bulunmadığı bir ev yalınlıktan ziyade, yaşam alanlarını boş ve ifadesiz, tarzı belli olmayan bir boşluğa düşürür.

31 Ekim 2017

Evlerimiz en büyük yaşam alanımızdır. Öyleyse gözümüzün gördüğü her dekoratif eşya ve nesnenin en güzelinden ve en harikasından seçilmiş olması gerekir. Çünkü insan önce gördüğünü algılar ve ona karşı bir duygu ve fikir sahibi olur. Bu durumda evimizin her odasının görünümünü güzelleştirmek olumlu ve pozitif bir hayat için ön şarttır.

Dışarıdan evimize adımımızı attığımızda güzel hislere gark olabilmemizi, evimizin eşsiz ve muazzam dizaynı sağlar. Dizayn en dar manasıyla tasarım demektir. Eşyaların tasarımından şehirlerin tasarımına kadar, insanların yaşadığı ortama adaptesini sağlayan her şey dizayn olarak adlandırılabilir. Bu kadar geniş bir anlam içeriğine sahip olan dizaynı evlerimize taşımak elbette karşı konulmaz bir durumdur.

31 Ekim 2017

Her evin olmazsa olmazlarından birisi olan halı, kilim, paspas ve diğer halı çeşitleri özellikle kadınlar için oldukça büyük bir yer taşır. Mobilyalara ve duvar renklerine uygun olarak seçilmesi bir gelenek haline gelmiş olan halılar evlerin baş tacıdır. Hem evin havasını değiştirir hem de soğuğu önlemede fayda sağlar. Pek çok işe yarayan halılar aslında her evde bulunan ve mevsimsel olarak değiştirilebilen kullanışlı eşyalardır.

Halıların temizlenmesi ve yıkanması da bazen sorun oluşturabilir. Müsait bir yeri veya zamanı olmayan kişiler, özellikle bekârlar ve şehir ortamında apartmanlarda bulunan halılar genelde halı yıkamacılarına verilir. Kimi yerlerde ise yılın belli bölümlerinde halı yıkama günleri olur ve pek çok alanda bu manzaralarla karşılaşılır. Aynı zamanda da halı temizlemek için pek çok temizleyici ürün ve teknolojik alette geliştirilmiştir.

31 Ekim 2017

Her bayan evin düzenine ve dekoruna çok dikkat eder. Hem az maliyetli hem de ufak detaylar ile evini modernleştirmek herkes için kolaylık sağlar. Kısıtlı bütçe ile sade bir evi hareketli hâle getirmek oldukça kolay. Oldukça sade bir evi bir an da bambaşka bir şekle sokmak için ev aksesuarı insanın aklına gelen ilk tercihtir. Bu tarz birçok ürün sayesinde rengârenk ve hareketli bir ev isteyenler ufak dokunuşlarla çok güzel şeyler yaratabilirler. Çok boş duran bir televizyon ünitesine birkaç biblo koyarak üniteyi hareketlendirebilirsiniz.

Ya da aynalı komodinin üzerine çerçeveler koyarak değerlendirebilirsiniz. Düz renkli duvarlar için ise dekoratif aynalar, rengârenk desenli stickerlar, içi boş çerçeveler, kanvas tablolar uygun görülebilir. Ayrıca oturma odanızın bir köşesine dekoratif yer mumları koyarak odaya çok hoş bir hava katılabilir. Bu tarz ufak dokunuşlar sayesinde eve gelen konukların gözünde hayranlık oluşturabilirsiniz. Her insanın evinde mutlaka bir ev aksesuarı bulunur. Ev aksesuarlarını çok ufak maliyetlere temin edebilmek mümkündür.

31 Ekim 2017

Günümüzde ev aksesuarları arasında en sevilen ve çok alıcı bulan ürünlerden birisi de halıdır. Halı, paspas, kilim, yolluk ve diğer halı türleri evlerimizin her bölümünde büyük bir önem taşıyor. Hem temizlik hem hijyen hem dekorasyon hem de sıcaklık sağlamak için vazgeçilmezlerden birisi olan halı ve çeşitleri oldukça dikkatli bir kullanım gerektiren ürünlerdir. Temizliğine dikkat edilmediği takdirde farklı bakteriler üreterek bazı hastalık ve pisliklere sebep olabilirler.

Halı alımında bir seçim yapılırken ilk olarak halının kalitesi kalınlık durumu ve diğer hijyen özellikleri göz önüne alınmalıdır. Bu özellikler bakteri üretmeme, kir tutmama gibi özelliklerdir. Halı yıkama dükkânlarından önce oldukça zahmetli bir temizlik işine sebep olan halılar günümüzde de halı temizlemecilere halı verecek imkân ve durumu olmayanlar veya kendi temizliğini kendileri yapmayı tercih edenler için bir işkence olmaya devam ediyor.

31 Ekim 2017

Her zaman ev tekstili denilince akla gelen ilk şey dekordur. Uyumu sağlamaktır. Bu dekor ve uyum ise kuşkusuz ev tekstili için kullanılan halılar, perdeler, koltuk takımları, yemek odası takımları, yolluklar, yatak odası takımları, beyaz eşyalar, mutfak dolapları ve tezgâhları gibi aklınıza gelebilen her şeyi kapsamaktadır. En iyi dekorları elde edebilmek en iyi uyumları yakalayabilmek için evinizin tekstiline daima özen göstermeniz gerekmektedir. Ev tekstilinde ayrıca aklınıza gelen tüm çeyizlik eşyalar da yerleştirilmektedir.

Gelinler için bornoz takımları, banyo takımları gibi malzemeler de mevcut olmaktadır. Evlerde kullanılan duvar boyaları, duvar kâğıtları, aydınlatma için kullanılan avizeler, havlu takımları, mutfak takımları, paspaslar, kilimler, perdeler, biblolar, aksesuarlar, kırlentler, yastıklar, koltuklar ve bu koltuklarda kullanılan çekyat örtüleri dahi ev tekstiline dâhil olmakta ve uyumu sağlamada yardımcı olmaktadır.

31 Ekim 2017

Çocuk sahibi olmanın en keyifli yanlarından biri de çocuğunuzun odasını düzenlemektir. Bu odanın yapısı ve tasarımı en az şıklığı kadar önemlidir. Ebeveynler çocuklarının odasını hazırlarken bir takım tedbirleri göz önünde bulundurmaları gerekir. En iyi konforu sağlamakla birlikte çocukların karşılaşabilecekleri tehlikelerden korumak da oldukça önemlidir. Bu nedenle oda hazırlanırken oldukça titiz ve bilinçli davranılmalıdır.

Öncelikle çocuk odasının evin neresinde olacağına dair karar vermek gerekirse, gürültüden uzak fakat kolay erişilebilir ve kontrol edilebilir bir uzaklıkta olması tercih edilmelidir. Kuzey cepheye bakan odalar soğuk hava şartlarına maruz kaldığından bu odalar çocuklar için uygun değildir.

31 Ekim 2017

Günümüz şartlarında insanlar ihtiyaç duyduğu ev tipini tanımlarken bulundukları evlere göre daha geniş ve daha kullanışlı olmasından bahsederler. Bunun temel amacı değişen yaşam koşullarında insanların konforlu ve sıkılmadan vakit geçireceği bir ev hayal etmesinden doğar. Her insanın geniş evlerde yaşayacak kadar maddi imkanı bulunmayabilir.

31 Ekim 2017

Yeni evlenecek, evlerinde fazlalık istemeyen, misafirlerinin nerede yatacağını düşünen tüm bayanların tercih ettiği her anlamda evlerinizde size yardımcı olan köşe takımları hem günümüz modasına uygun hem de şıklık ve sporluk kavramıyla bütünleşmiş modern koltuk takımlarıdır.

Köşe takımı alırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde istediğiniz oda görüntüsüne sahip olabilirsiniz. Önemli olduğuna inandığımız özelliklerinden biri baza özelliğinin olmasıdır. Evinizdeki fazla eşyaları kaldırmanızı, görüntü kirliliğinden kurtulmanıza yardımcı olacak köşe takımları tercih etmeniz kullanmadığınız ya da fazla kullanmadığınız eşyalarınızı kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

31 Ekim 2017

Uzun yıllardan bu yana İnsanların yaşadıkları mekânlarda oturmak, yatmak, dinlenmek, yemek yemek ve tüm diğer Kapalı mekânlarda yapmak istedikleri faaliyetler için zemin sağlayan, ahşaptan yapılan içeriğinde Çelik, alüminyum, plastik ve cam gibi maddelerin de kullanıldığı eşyalardır. Masa, sandalye, koltuk, vitrin, dolap, karyola gibi eşyalar genel olarak Mobilya örnekleridir.

Mobilya genellikle ahşap malzemeden yapılır. MDF, sunta gibi ağaç yongaların preslenmesi ve daha sonra kaplanması ile oluşan malzemeden üretilir. Mobilyalar kullanım alanlarına göre MDF ya da sunta, boyama ya da lake gibi seçenekler göz önünde bulundurularak tercih edilir.

MDF den yapılan Mobilya her zaman daha dayanıklıdır. Sunta malzemeden yapılan Mobilya ise mukavemeti daha zayıf olanıdır. Mobilya seçerken nelere dikkat etmek gerekir

31 Ekim 2017

Evlerin, sokakların olmazsa olmazları aydınlatmalardır. Bir ortam ne kadar aydınlık ise o kadar güzeldir. Karanlık olduğunda aydınlatma büyük önem taşımaktadır. Aydınlatma bir ortamı ve içerisinde veya çevresinde bulunan nesneleri görsel algılamaya uygun olacak şekilde tasarlanmış ışık uygulamalarıdır. Günümüzde gittiğiniz her yerde aydınlatma ile karşılaşmaktasınız.

Karanlık da sokak da yer alan aydınlatmalar yolun görünebilmesinde büyük rol oynar. Çevrede olanları görebilmenize ve karşıdan veya önden giden aracın görülmesinde yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda arabalarda kullanılan aydınlatma sistemi sokak lambasının olmadığı durumlarda büyük önem taşımaktadır. Kullanılan farlar yolu görebilmenizde ve araçları görebilmenizde yardımcı olmaktadır.

31 Ekim 2017

Evler eğer çalışmıyorsanız gününüzün tamamını, çalışıyorsanız bir günün en az yarısını geçirdiğiniz ortamlardır. Bu nedenle ev alır almaz hemen içerisini istediğimiz eşyalarla doldururuz. Temel eşyalar ise bir ihtiyaç olarak alınırken aksesuarlar ortamda bir şıklık yaratmak içindir. Sadece perde, koltuk ve masalardan oluşan bir ev düşündüğünüzde temel ihtiyaçları karşılanmış fakat sade değil eksik bir görüntü yaratılmış ev vardır karşınızda. Oturmak için bir koltuk alırsınız.

Yemek yemek için bir masa. Bunlar sizleri sadece eşyanın işlevine götürür. Yemek yedikten sonra masadan hemen kalkarsınız. Uyandıktan sonra yatak sizin için artık görevini tamamlamıştır. Hâlbuki belki de tüm hayatınızı geçireceğiniz eviniz ve yıllarca kullanacağınız eşyalarınız sizler için pek çok anlam ifade etmelidir. Hediye gelen bir aksesuarın yemek masası üzerinde bulunması sizlere yıllar sonra hediyeyi kimin ve nasıl alındığıyla ilgili anılara götürecektir.

31 Ekim 2017

Evlerinizin dekorasyonlarına, renk ve desen uyumlarına önem veriyor ve bunları daha güzel şekilde desteklemek istiyorsanız dekoratif eşya alanından doğru şekilde yararlanmanız gerekmektedir. Bu dekoratif eşya içerisine giren tüm dekoratif ürünleri doğru yerlerde, doğru açılarla kullandığınızda her alanda çok güzel görünümler elde edebilecek ve böylece evlerinizde, ofislerinizde ya da sizlere ait herhangi bir yerde daha uzun süreli vakit geçirmekten keyif alacaksınız.

Bu eşyalar içerisine aklınıza gelen tüm dekoratif aynalar, dekoratif saatler, dekoratif çerçeveler, dekoratif tablo ve resimler, dekoratif avizeler, LED’ler ve aydınlatıcılar, dekoratif aksesuarlar olarak sayılabilir. Peki dekoratiften kasıt nedir? Dekoratiften kasıt elbette sadelikten uzak, gayet süslü bir şekilde aynaların, saatlerin, tabloların ve aydınlatmaların belli başlı desenlerden, şekillerden oluşmasıdır.

31 Ekim 2017

 Yeni bir ev düzenliyorsunuz ya da var olan eşyalarınızı değiştirmeye karar verdiniz her evin olmazsa olmazı salon takımınızı seçmekte kararsız mı kaldınız? Ya da salon takımı alıp almama konusunda kararsız mısınız? O zaman size yardımcı olunmalı. Eğer ki evinizde ki oda sayınız yeterliyse salon takımı almadan olmaz. Günlük oturduğunuz odalar dışında her kadının ani misafirleri için temiz tuttuğu fazla kullanılmıyormuş gibi gözükse de evinizin en önemli odasıdır.

Salon takımları sadece bu odanıza şıklık katmanıza yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda daima düzenli ve temiz kaldığı için misafir gelecek telaşınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır. Günlük hayatta kullanmadığınız odanız sizin en büyük kurtarıcınızdır. Balkonsuz ev olmaz derler ama asıl mesele balkonsuz ev değil salonsuz eviniz olmasıdır. Sonuçta gelen misafirlerinizi balkonda ağırlamıyorsunuz. Bilmenizi isteriz ki asıl mesele salonsuz evin zorluğudur. Balkon tabi ki gereklidir ama salon balkondan daha gereklidir.

31 Ekim 2017

Halılar evlerimizin ve iş yerlerimizin en önemli ve en çok ihtiyaç duyduğumuz eşyalarıdır. Bir evin ev olduğunu halılardan anlaşılır. Kesinlikle istisnasız olarak ev diye tabir edilen her yerde en az bir kaç adet halılar vardır. Yeni evli çiftler evlerini döşerken veya ev eşyalarını değiştirirken ilk önce halılardan başlarlar. Halılar zaman içinde yıpranarak eski canlılıklarını kaybetmekteler.

Bu canlılıklarını tekrar kazanabilmeleri neredeyse imkânsızdır. Bu nedenle de insanlar halılarını birkaç yıl kullandıktan sonra yenileri ile değiştirme kararı verirler. Bayanlar halılar konusunda çok titizdirler ve kesinlikle ne olursa olsun halılardan vazgeçmezler. Evlerinde hiçbir eşyaları olmasa da halılarının şık olması gerekir.

Bayanların halılara bakış açısı aslında gayet mantıklıdır. Halı dediğimiz eşyayı evin her tarafına sermekteyiz. Eve gelen bir misafirin gözüne de ilk olarak halılar ilişecektir. Misafirlerin evimizi beğenmesi için halılarımızın şık ve güzel olmaları şarttır. Halılarınızı değiştirmek yerine temizletmeye karar verdiyseniz bunun için de birtakım şeylere dikkat etmeniz gerekir.

31 Ekim 2017

Geniş bir çerçeve yayılan ve kendi arasında alt başlıklarla incelenebilen dekorasyon mevcut koşulları daha iyi ve daha estetik göstermeyi amaç edinir. Verildiği mekânın adını aldığı gibi yapıldığı malzemeni adını da alan dekorasyon terimi örneğin; alçı dekorasyon ya da mutfak dekorasyonu gibi isimler alarak hem malzemeyi hem de ortamı ön plana çıkarabilir.

Dekorasyona kavuşmak için illa ki büyük paralara ihtiyaç yoktur. Evinizdeki mevcut eşyaların şeklini değiştirerek bile dekoratif bir ortam elde edebilirsiniz. Hoş bir aydınlatma, tek düzeliği ortadan kaldırır. İkinci ve ya üçüncü renkler, ortama ışıltı katan pırıltılı çözümler ya da tamamen sakin ve ferah bir his yaşattıran beyaz mavi uyumu hem ruhumuzu hem de duygularımızı etkiler.

31 Ekim 2017

Bir evin olmazsa olmazı olan evin hanımlarının, evinin içinde mutlaka bulundurmak istediği eşyalar vardır. Bunlar, kendilerine göre iki ayrılırlar: kendisine yarayanlar ve kendisine yaramayıp evde bulunması kendisini mutlu edecek olanlar. İşin esprisi her bayanın evinde görmek istediği eşyalar vardır. Erkeklerin ise evde kalabalık yapmaktan başka hiçbir işe yaramayacağını iddia edebileceği, o eşyaların alınması sırasında ve/veya alındıktan sonra bile kavgasının sürebileceği eşyalardır bunlar.

Ev aksesuarı”, evin bölümlerinin ama her bölümünün; salon, oturma odası, tuvalet… Kendi zevklerimizin tatmini amacıyla kimi zaman ciddi bedellerin ödendiği ürünler olarak algılanabilen ev eşyası olarak adlandırılabilir.  Son yıllarda, özellikle yeni evlenen çiftlerin kurmuş oldukları yuvalarında evin bölümlerinin daha şirin ve/veya daha dolu görünmesini sağlamak amacıyla gerek çeyizleri ile gerekse eşya alımları sırasında aldıkları ekstra eşyalardırlar.

31 Ekim 2017

Koltuk takımları evinizi veya ofisinizin havasını değiştirir ve görsel anlamda güzellik katar. Bundan dolayı seçilecek koltuğun görseline önem verilmelidir. Ayrıca kaliteli olması da uzun süreli kullanım açısından önem taşır. Koltuk takımları arasında en çok tercih edilen modeller arasında köşe takımları gelir. Köşe takımları odanın boyutuna göre seçilmelidir.

Mutlaka önce odanın boyu ve eni hesaplanmalı ve daha sonra koltuk seçimi yapılmalıdır. Çünkü köşe takımı büyük olur oda küçük olur ise görsel açıdan sorun teşkil edecektir. Köşe takımları bulunduğu konumda fazla yer kaplamaz. Tasarım renk ve farklılığı ile ön plana çıkan bu koltukların kaliteli olmasına da özen gösterilmeli ve seçimler buna göre yapılmalıdır. Ayrıca iskeletlerinin sağlam olması da uzun süre kullanımınıza olanak sunacaktır.

31 Ekim 2017

Evinizin her köşesini kendi zevkinize ve bütçenize göre dekore edersiniz. Bu dekorasyonu yaparken evin şekli sizi bazı zamanlarda zor durumda bırakabilir. Belki mağazada çok beğendiğiniz bir mobilya ürününü evinize getirdiğinizde yerleştirecek bir yer bulamayarak geri götürmek zorunda kalmış olabilirsiniz.

Size hem kullanışlı hem de her yere uyum sağlayabilecek L köşe takımı, hayalinizdeki ev dekorasyonunu yapabilmenize kolaylık sağlayacaktır. Hem kullanımı hem de az yer kaplaması sayesinde oldukça kullanışlı olan bu köşe takımı; birbirinden farklı renk ve desenleri ile aynı zamanda geniş kapasitesi sayesinde evinizde görmek isteyeceğiniz mobilya ürünlerinden biri haline gelecektir.

31 Ekim 2017

Evlerimizde mobilyalarımızı tamamlayacak ve onlarla birlikte zarif bir görünümü tamamlayacak mobilya aksesuar ürünlerini kullanırız. Söz konusu aksesuarlar ile kendi tarzımız doğrultusunda evlerimizi dekore ederiz. Bir evin tam anlamıyla şık bir görünüme kavuşması için mobilya seçimleri kadar aksesuar seçimleri de önem arz etmektedir.

Evlerimizde mobilya takımlarının haricinde en çok ihtiyacımız olan aksesuar çeşitleri kitaplıklardır. Son yıllarda mobilya modasında yaşanan değişiklikler ile diğer mobilya takımlarında olduğu gibi kitaplıklarda da modern tasarımlar tercih edilmiştir. Klasik model kitaplık modellerinin yerine basamak tasarımları ile şekillendirilmiş kitaplıklar evlerinize çalışma alanlarınıza ayrı bir hava katmakta ve modernizm etkisi yaratmaktadır.

31 Ekim 2017

Büyükannelerimizin gümüşlüklerinin yerini artık TV üniteleri aldı. Hem daha zarif hem daha kullanışlı olmasıyla dikkat çeken bu ürünler kısa zamanda evlerimiz de yerini aldı. Eğer evinizi derli toplu, modern ve geniş görmek istiyorsanız bu üniteleri tercih edebilirsiniz. Özellikle raf destekli olanlar çok işinize yarayacaktır.

Televizyonunuzun yanına cd, kitap, dekoder, cd oynatıcı koymanıza yardım edecek ve daha düzenli olmasını sağlayacaktır. Hem kullanışlı hem şık şekilleri bulunan modern tv ünitesi her türlü dolap ihtiyacınıza alternatif olacak. Sadelik ve zarifliği evinize yansıtmayı sağlayacak olan bu üniteler ne konsol gibi yer kaplar ne de gümüşlük gibi temizlemesi zordur. Hafif nemli bir bezle üstünden geçmek yeterlidir.

31 Ekim 2017

Evlerinizdeki yeniliğin ve şık tasarımın tüm görselliğini yatak odalarınızda yansıtacağınız en modern yatak odası takımı sizlere uygun en şık modelleri ile ruhunuzun derinliklerine kadar işleyecek tarzda. Uykularınızı daha güzel daha anlamlı kılacak odanıza renk katacak tasarımlar ile sizlerde içinizde bulunan gizemli heyecanlı duygularınızı odanıza sunabilirsiniz. Gerek yeni ev kuranlar gerek evini yenilemek için sunulan özel fırsatlar ile sizlerde eski klasik boğucu renklerdeki yatak odalarınızdan kurtularak bu şık yatak odası fırsatları ile odanıza şık ve modern görünümü yansıtabilirsiniz.

31 Ekim 2017

Oda kapıları iç mekânlarda kullanılan kapılardır. Salon, yatak odası, mutfak daha birçok yere oda kapısı ile giriş çıkış sağlanır. Kapılar genellikle ahşap olup banyo ve tuvaletler için PVC malzemeler tercih edilebilir.

Oda kapıları genellikle standart bir ölçü ile üretilir. Bu ölçü en ve boy olarak belirlenmiş değerlerdir ve eşya taşımasına da uygundur. Fakat bazı evlere veya mekânlara daha dar veya çok daha geniş oda kapısı gerekebilir. Bunlar için özel üretim kapılar yaptırılır. Marangozluk işleri içersinde kapı üretimi de yer almaktadır. Çift kanatlı oda kapıları da mevcuttur ve bunlar genellikle geniş salonlu evlerde tercih edilir.

31 Ekim 2017

Sağlık açıcından da estetik açıdan da iç çamaşırı seçimi oldukça önemlidir. Özellikle yoğun ve hızlı geçen günlerde rahat giysiler içerisinde olmayı kim istemez ki? Kadınlar bu konuda daha fazla zorluk çekmektedir. Çünkü iç giyim parçaları içerisinde önemli bir yer tutan sutyen seçimi oldukça önemli. Çoğu kadının başına gelmiştir rahatsız edici bir sutyen ile tüm günü geçirmek zorunda kalmak.

. İç çamaşırı seçiminde kadın veya erkeklerin ilk önemsemesi gereken nokta sağlığa zarar vermeyecek kumaşlardan üretilmiş olmasıdır. Bu durum ayrıca genellikle evlerde kullanılan masa örtüsü için de geçerlidir. Özellikle de yemek masaları üzerinde kullanılan örtülerin kimyasal madde barındırmamasına dikkat edilmelidir.

31 Ekim 2017

Gece rahat bir uyku dinlenmiş ve rahatlamış bir bedenle birlikte, daha dinç ve güne mutlu başlamayı sağlar. Gecelik vücudu sıkmayan ve iyi kalite bir seçimden yapılmışsa terletmeme özelliği ile de rahatlık sağlar.

Giyimine özen gösteren ve dışı kadar iç çamaşırı seçimlerinde özellikle fantazi iç giyim tercih eden insanlar, daha seksi ve özel olma çabasındadır. Bu durumu kimi zaman daha da farklı fantezi içerikli Vücut çorabı veya jartiyer gibi ürünlerle tamamlayarak iç giyim konusunda farkını ortaya koyarlar. Bazı ürünler ihtiyaç eşyası olarak hayatın bir parçası olmuştur. Gün içinde en az bir kez kimi zaman birkaç kez duş alan insanların bornoz kullanması sıradanlık kazanmıştır.

31 Ekim 2017

Kadınlar için dışarıda şık görünmek ne kadar önemliyse, aynı şekilde evde de şık görünmek ve ev eşyalarında modern seçeneklere sahip olmak da o kadar önemlidir. Ancak bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde, ev tekstilinde ve ev modasında da yanlışlar yapılabiliyor. Örneğin; bir gecelik modeli ne kadar güzel olursa olsun, rahat ettirici bir kumaşa sahip değilse, kadınlar için memnun edici bir ürün olamıyor. Fantazi iç giyim ürünlerinde kadınlar bir ürünü çok beğenirken, aslında partnerlerinin hiç de ilgisini çekmeyecek bir model tercih etmiş olabiliyor.

31 Ekim 2017

 İç giyim dünyasının sınırsız seçenekleri ile hanımların son derece güzel imkânları bulunmaktadır. Fantazi iç giyim her zaman bayanları cezbeden ve bir o kadar da kararsız bırakan bir giyim sektörüdür. Bu sektörde bayanların oldukça kararlı davranmaları onları iç giyim konusunda daha kararlı seçimler yapmaya götürecektir. Bu konuda oldukça tarz tercihler yapan hanımların en iyi ve kaliteli ürünleri aldığını da söylemek mümkün olmaktadır.

İç giyim ürünleri içerisinde her zaman kaliteli olana yönelmek son derece önemli bir durumdur. Bu konuda hanımların oldukça şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Ürün seçerken bazı konulara dikkat etmek gerekmektedir. Öncelikle beden ölçülerinize uyan ürünleri satın almanızda yarar vardır. Mesela jartiyer alırken bedeninizden bol jartiyer çok kötü bir görünüm yaratacaktır. Bu nedenle vücudunuza tam oturan ürünler satın almalısınız.



31 Ekim 2017

 İç giyim firmalarının en çok bayanları düşünerek üretim yapması gayet güzel modellerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Özellikle de fantazi içim giyim ürünleri son derece ilgi görmektedir. Bu ürünler içerisinde birçok hanımın ilgisini çekecek türden çok fazla ürün bulunmaktadır. En çok tercih edilenler genelde bayanların sık sık kullandığı gecelik modelleri olmaktadır. Bu ürünler çok fazla renk seçeneği ve çeşit barındırmaktadır.

Gecelik konusunda hanımların çok fazla tercih ettikleri modeller genel olarak takım halinde satılan ve tanınmış markaların ürünleri olmaktadır. Bu ürünler sabahlık ve ikili takımları ile birlikte satılan ve son derece seksi bir görünüm sağlayan ürünlerdir. Gecelikler birçok modelle hanımların tercihlerine sunulmaktadır. Bu çeşitler miniler, dantelliler, uzunlar, sırt dekoltelileri gibi birçok üründen oluşmaktadır. En çok yırtmaçlı geceliklerin satıldığı bilinmektedir. Genelde fantazi gecelikler satenin yumuşak dokusundan yararlanılarak hazırlanılmaktadır.

31 Ekim 2017

Rahat ve kesintisiz bir uyku için yatak kadar kıyafetlerin de önemi büyüktür. Gecelik, yatarken giyilen sabah uyanıldığında çıkartılan mevsim durumuna göre seçilen bir yatak kıyafetidir. Bu yüzden insan vücudunu sıkmayan ve mümkün olduğunca terletmeyen kumaşlardan seçilmesini gerektirmektedir.

Ev tekstil ürünleri zaman zaman Nevresim takımı için kampanyalar yapmakta ve bu takımlarla daha anlamlı ve özel gecelerin yaşanmasına zemin hazırlamaktadır. Romantik bir akşam yemeği için şık bir masa örtüsü ile başlayan hazırlık çalışmaları, gece ilerledikçe yavaş yavaş yatağa ilerlemekte, birbirinden şık ve yumuşak pike ile yol almaktadır. Fantazi iç giyim romantik akşamların vazgeçilmez parçaları olduğundan, partnerin sevdiği özel ürünler veya geceye farklı fantazi yüklemek adına giyilen vücut çorabı ya da jartiyer gibi fantastik iç giyim ürünleri ile eşler arasında romantizm rüzgârları estirilebilmektedir.

31 Ekim 2017

            Gecelik modasında son yıllarda birbirinden tarz gecelikler piyasaya sürülmektedir. Bu gecelikleri mağazalarda aramaya üşenen hanımlar için internet satış noktalarından da rahatlıkla alabilecekleri tarzda gecelikler sunulmaktadır. Fantazi iç giyimin son trendleri olan vücut çorabı modelleri de bayanların sınırlarını zorlayan ancak bir o kadar da özgüvenlerini yerine getiren modellerdir. Her bedene uygun olarak satılması bayanların kilolarını problem etmeden bu ürünleri satın alabileceklerini göstermektedir.

Vücut çorabının esnek yapısı sayesinde rahatlıkla bu ürünü kullanabiliyorsunuz. Her zaman fantazi iç giyim de fiziğe yatkınlık çok önemlidir. Eğer beden ölçülerinizden büyük bir ürün alırsanız sünük ve sünepe bir görüntünüz olacaktır. Bunun yerine o ürünü gerekirse küçük alın ama asla büyük almayın.

31 Ekim 2017

Son zamanlarda birbirinden farklı fantazi iç giyim çeşitleri birçok çiftin birçok farklı modelini aldığı ürünler arasında en başlarda gelmektedir. Ayrıca özel geceler için monotonluktan sıkılan ve farklı bir arayış içine giren birçok çift adına bu tür ürün çeşitleri adeta kurtarıcı olmakta ve bunun yanı sıra birçok çifti de barıştırabilmektedir. Bu noktada birbirinden değişik gecelik ya da daha birçok farklı özel fantezi ürünleri o kadar fazla bir şekilde çeşitlilik bakımından çoğaldı ki bir yıl süresinde her gün farklı bir ürün kullanılsa da bile yine de henüz denenmeyen birbirinden farklı modeller hala bulunabilmektedir. Bu yüzden de birçok çift sürekli olarak değişik fantezi iç giyim ürünlerini denemektedir.

Bunlar arasında jartiyer ürünleri en fazla satılan fantezi ürünleri arasında en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Elbette bu tür yerler ya da birbirinden değişik siteler içerisinde sadece bu tür fantezi ürünleri değil, aynı zamanda bornoz gibi banyo yapılırken giyilmek adına birçok değişik ürünler de yine bulunabilir. Üstelik bu sezon renk ya da model açısından birbirinden farklı bornoz çeşitleri bulunmaktadır. Elbette tüm bu ürünler sayılırken özellikle de bayanlar için birbirinden değişik vücut çorabı çeşitlerini de es geçmemek lazım. Hanımların oldukça fazla bir şekilde birçok yerde kullandığı bu tür ürünler genel olarak daha çok kışın ya da dışarı çıkarken kullanımı olmaktadır. Bütün bu ürün çeşitleri bir kenara bırakıldığı zaman bir de bu sezon için birbirinden farklı nevresim takımı çeşitleri de her bayanın ilgisini çekecek gibi görünüyor.

31 Ekim 2017

           Gecelik modeli olarak birçok model hazırlanmış olsa da bazı tarzlar hiç modasını kaybettirmiyor. Hatta bu modeller arasında renklerin bile modasını kaybetmediğini söylemek mümkün. Siyah renk gecelik tasarımlarında her zaman en çok satılan renk olduğu için üretici firmalarda bu ürünü üretmeye büyük bir özen göstermektedir.

Her sezon farklı gecelik modellerinin piyasaya sürülmesi iç giyim firmalarını her zaman daha dinamik olmaya itmektedir. Fantazi iç giyim ürünleri olarak tarz konusunda birçok kadın artık kendi tarzını bulma yolunda iyi ilerlemelerde bulunmuştur. Derin göğüs dekolteleri, uzun yırtmaçlar derken gecelikte oldukça cesur modelleri tercih eden kadınlar daha kadınsı olmanın avantajlarını yaşayarak kendi özgüvenlerini de her seferinde tazeliyorlar.

31 Ekim 2017

Günlük hayatımızın ürünlerinden biri olan tekstil ürünleri, kaliteli ve kullanışlı olmalıdır. Online adreslerle binlerce çeşit tekstil ürününü, inceleyerek alırız. Uygun fiyat ve vücudumuza tam olması, oldukça önemli bir husustur. Gece uyurken, rahat rahat uyurken, kullandığımız gecelik türü giysiler, pamuklu olduğunda, ter emici ve oldukça kullanışlı olurlar. Uzun ömürlü olmaları, bizim için önemlidir. Önemli olması yanında, renk ve desen modelleri de, bizimi için önemlidir.

Evlilik hayatının önemli giysilerinden olan fantazi iç giyim, tekstil sanayisinin diğer bir kategorisidir. İç giyimde üretilen jartiyer ürünler ve vücut çorabı çeşitleri, bayanların beğenisine sunulmuştur. Lastikli, askılı, dantelli ve benzeri modeller, bayanların tercihine bırakılmıştır. Renk ve modellerinin çok olması, iç giyim ürünlerinde, seçme zorluğu oluşturmuştur.

31 Ekim 2017

            İç giyim son zamanlarda hanımlar için oldukça fazla önemli bir hale geldi. Çünkü evinizin içerisinde daha rahat bir şekilde yaşayabilmek için ya da gecelerinizi daha kaliteli bir şekilde geçirebilmek için fantazi iç giyim modellerinden yararlanırsınız. Gecelik olarak da alabileceğiniz bu ürünler içerisinde kesinlikle bir renk sınırlaması bulunmamaktadır. Her zevke hitap edebilecek renkler bulunuyor.

Fantezi iç giyimde genellikle jartiyer tasarımları oldukça geniş yer tutar. Her ne kadar giyilmesi biraz sıkıntılı olsa da jartiyer kullanılması seksapalitenizi yükseltecek bir üründür. Gecelerinin çok hareketli geçmesini isteyen hanımlar partnerlerine sürprizler yapmak isterse jartiyerin şıklığından ziyade vücut çorabı modellerinden faydalanabilirler.

31 Ekim 2017

Bayanların her zaman büyük bir titizlikle seçtikleri fantazi iç giyim ürünlerinde kalite son derece önemli. Direk tene temas ettiği için bu ürünlerin üretim aşamasında son derece kaliteli bir şekilde üretilmiş olması sağlık açısından da oldukça önemli olmaktadır. Kumaşın kalitesi oldukça önemlidir. Bu konuda birçok üretici firma markalaşma yoluna giderek çok iyi üretimler gerçekleştirmektedir. İç giyim konusunda günlük kullanımda genelde beyazın tercih edilmesi her bakımdan daha iyi bir seçimdir. Çünkü kolay yıkanabilmesi nedeniyle beyaz renk her zaman için en kullanışlı olanlardır. İç giyim firmalarının çoğu fantazi olmadığı müddetçe günlük üretimlerini genelde beyazdan yana yapmaktadırlar.

Fantazi iç giyim ürünleri içerisinde sayılabilecek birçok ürün mevcuttur. Özellikle de fantazi giyimin gözdesi olan iç giyim ürünü vücut çorabı olarak bilinen ve bayanların vücudunu saran çoraplardır. Uzun kollu ya da ip askılı olarak hazırlanan bu vücut çorapları her bayanın beden ölçüsüne göre hazırlanmaktadır. Farklı renklerde hazırlanan bu ürünler özellikle de cesur bayanların tercihi olmaktadır.

31 Ekim 2017

Günümüzde fantazi giyim ismi altında birçok farklı farklı tanım kullanılmakta, seksi iç giyim, erotik çamaşır ya da fantezi iç giyim bunlardan bir kaçıdır. Aslında fantazi giyim denildiği zaman ilk akla gelen şey bayan iç giyim ürünleridir. Peki, kadınlar fantazi giyim ürünlerinde hangi çeşitleri tercih etmeli?

31 Ekim 2017

Birçok kişi ve özellikle kadınlar geceleri daha da güzelleştirmek için bazı farklı yollar arar ve bunlardan biri de hiç şüphesiz özel bazı giyimlerdir. Ancak bu özel fantazi giyim ürünleri için bile birçok kişi öncelik olarak kaliteli olup olmadıklarına muhakkak bakar. Her ne kadar bu harika iç giyim ürünleri birçok kişinin özel gecelerini renklendirse de insan sağlığına ya da uyumlu oluşuna büyük önem verilmelidir. Bunun için de siteler ya da mağazalar üzerinden satışa çıkan ürünler pamuklu olmalı ve bu da her türlü özel giyimi kaliteli olan bir hale getirir.

31 Ekim 2017

Bayanlar için özel giyim tercihi olan fantazi giyim seçenekleri özel modelleri ile bayanlar için tercihler oluşturuyor. Partnerlerimiz ile beraber özel anları renklendirmenizi sağlayan fantazi giyim modelleri bayanların özgüvenini arttıran özel tasarımlar ile tercih oluşturuyor. Bu noktada miraykaya.com adresinin sunduğu özel modeller ele alındığında bayanların sahip olduğu fantazi giyim türlerine şu şekilde inceleyebiliriz.

31 Ekim 2017

Giyim fırsatlarının her türünde olduğu gibi fantezi giyimde de trendler vardır. Trendleri takip eden ve düzgün giyim tercihleri arayan bayanlar için özel konseptler sunan miraykaya.com adresi birbirinden özel iç giyim fırsatlarıyla bayanlara çekici giyinme alternatifleri sunuyor.

31 Ekim 2017

İnternet alışverişi ve özel alışveriş yöntemlerinin gelişmesi ile cazip bir tercihe dönüşen fantazi giyim alışverişi telefon, tablet ve bilgisayarlardan kolayca yapılabilen bir alışveriş tercihini dönüşüyor. İster mağaza alışverişi olsun ister sanal alışveriş olsun Öncelikle en çok tercih edilen modeller merak ediliyor ve bu modeller sepete ekleniyor.

31 Ekim 2017

Özel günlerinizi renklendirmek istiyorsanız miraykaya.com adresinizi sonra birbirinden özel fantazi giyim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Sizin için yeni bir alışkanlığa dönüşecek olan fantezi giyim modelleri özel günlerinizde vazgeçemeyeceğiniz giyim tercihleri oluşturuyor. Çok sayıda tercih sunan miraykaya.com adresi de bu noktada sizin için alışveriş merkezi tercihi oluyor.

31 Ekim 2017

Özel günlerde nasıl daha fantastik olurum ve daha özel bir konsept hazırlarım diye düşünüyorsanız miraykaya.com adresinin sunduğu birbirinden özel fantazi giyim konserlerine yakından bakabilirsiniz. Özel tasarımları ile fantezi giyim tercihleri Turnam adresin fırsatlarına şu şekilde yakından bakabiliriz.

31 Ekim 2017

Bayan iç giyiminde özel tasarımlar sayesinde seksi giyim kombinleri oluşturulurken bayanlar bu tercihleri kullanarak özel kombinler hazırlayabilirler. Seksi giyim tercih olarak öne çıkan jartiyer takımları ve vücut çorabı modelleri özel tasarımları ile bayanlar için seksi getirecekler sunuyor. Çok sayıda renk ve model seçeneği ile özel konseptler oluşturma şansı sunan bu iç giyim modelleri her tarza göre özel modeller sunuyor.

31 Ekim 2017

Özel tasarımları ile bayan iç giyiminin olmazsa olmazları arasında bulunan jartiyer ve vücut çorabı modelleri özel tarzda tasarımları ile bayanlar için seksi giyim tercihleri oluşturuyor. Jartiyer modellerinin ve vücut çorabı modellerinin öne çıkan fırsatlarına baktığımızda bayanların sahip olduğu özel renk ve tasarım tercihlerine şu şekilde yakından bakabiliriz.

31 Ekim 2017

Fantezi giyim ürünlerinin olmazsa olmaz tercih olan vücut çorabı özel tasarımları ile bayanlar için seksi giyim tercihi oluyor. Öne çıkan modelleri baktığımızda şeffaf ve fileli tasarımları öne çıktığını görüyoruz. Bu modeller fantazi tanga ve fantezi sütyen modelleri ile birleşerek özel bir giyim tercihi haline gelirken özel renkleri ve tasarımları ile renkli anlar yaşamanız sağlanıyor.

31 Ekim 2017

İç giyim modellerinde yeni trendleri takip eden bayanlar için birbirinden özel vücut çorabı ve birbirinden özel jartiyer modelleri sunuluyor. Partnerinizle beraber özel vakit geçirmek istiyorsanız partnerinizi heyecanlandıracak tasarıma sahip özel jartiyer ve vücut çorabı ı modellerini inceleyerek aradığınız özel konsepti hazırlayabilirsiniz.

31 Ekim 2017

2018 mayo bikini modelleri bu sezon kadınları gerçekten çok mutlu edecek. Sıcaklar yavaş yavaş bastırmaya başlamadan ve deniz sezonu açılmadan önce 2017 yazına nasıl bir bikini ile damganızı vuracağınızı mutlaka belirlemelisiniz. 2017 sezonunda bikiniler adeta podyumdan çıkma gibi! İşte ilkbahar-yaz modasının en yeni bikini trendleri karşınızda.

31 Ekim 2017

Bikini modelleri hakkında bildiğimiz bir şey varsa, o da çok hızlı bir şekilde evrim geçirip geliştikleridir. Kumaş dokusundaki yüksek kalite, renk ve desen çeşitleri ile hızla gelişiyorlar. Peki bu sezon hangi bikini modelleri trend? Klasik mayo-bikini tasarımlarının aksine bu sezon, damgasını farklı ve marjinal tasarımlar vuracak. Modası asla geçmeyen tek parçalar yerini korumaya devam ediyor, hem de alışılmışın dışında yaratıcı tasarımlarla, derin dekolteli ve yaka detaylı parçalar, yüksek bel bikini, bu sıra dışı parçaların sadece bir kaçı. 

31 Ekim 2017

Ev alışverişlerinde hanımların en çok sevdiği ürünlerin başında her yenilendiğinde yatak odasının havasını değiştiren nevresimler gelir. Güzellikleriyle baş döndüren nevresim çeşitlerinde 2018 yılında hangi renkler ve desenler moda bir bakalım.

31 Ekim 2017

Tatil hazırlığı yapan bayanların en önemli araçlarından biri olan bikini modelleri yeni yılda da özel modelleri ve özel tasarımlarla bayanlara çok sayıda tercih sunuyor. Bikini alışverişinin adresi olan miraykaya.com.tr sitesini bu noktada bayanların bikini tedarik merkezi olurken çok sayıda bikini modeli ile bayanlara cazip modeller sunuluyor.

SAHİLLERİN YILDIZI OLMAK İSTEYENLERE

Yaz mevsimine diyet yaparak fit hazırlanan ve fit hale gelen sportif bir görüntü sunan siyah fermuarlı şık bikini modeli bayanları daha da sportif gösteren tasarımı ile dikkat çekiyor. Sportif bikini modelleri arayan bayanlar için yüksek bel renkli ışık özel tasarım bikini modeli de enine çizgileri ve büzgülü üst detayıyla özel bir tercih buluşturuyor. Klasik bikini tercihinden vazgeçemeyenler için de puantiyeli yüksek bel büyük beden bikini özellikle kilo sorunu olan bayanlar için ideal bir tercih olarak sunuluyor. Yeni dönemin Trendy olan işlemeli bikini modelleri de dikkat çekerken mavi işlemeli renkli özel yapım bikini modeli üst kısmında bulunan özel işlemeleri ile bayanları Işık gösteren bir tercih oluyor.

31 Ekim 2017

2018'nin trendlerini yakalamak isteyenler için özel modeller sunan miraykaya.com.tr özel tasarım bikini tercihleri ile bayanlara özel seçimler sunuyor. 2018'nin trendlerini baktığımızda etik detaylı tasarımlar dikkat çekiyor. Açık renk ve koyu renk tonları ile etkinlik desenleri yansıtan bikini modelleri bu sene hem plajlarda hem de havuzlarda sıkça görülecek.

31 Ekim 2017

Birbirinden farklı modeller ile 2017 yılına damga vuran bikini modelleri en şık ve tarz haliyle sudaki uyumunu gözler önüne serecek gibi görünmekte. Tasarlandığı her alanda kadınların istek ve talepleri doğrultusunda ihtiyaçları karşılayan yapıda tüketicisi ile buluşmaktadır. Çok farklı hatta bambaşka boyutlarda ve tasarımlarda en trend modelleri yaz için satışa sunulmaktadır.

31 Ekim 2017

Bikini modasında her yıl farklı bir tasarım moda olurken bu yıl etnik desenli bikiniler moda oldu. Havuz başlarında sıkça görülen bikiniler havaların ısınması ile beraber sahillerde ve plajlarda görülmeye başlandı. Mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde vitrinleri süsleyen etnik desenli bikini modelleri seçeneklerini şu şekilde inceleyebiliriz.

31 Ekim 2017

          Bornoz günlük hayatın her yerinde kullanılabilecek bir parçadır. Sabah yataktan kalkarken üzerinize alabilirsiniz duştan sonra sizi sıcacık saracak bir giysi olarak kullanabilirsiniz. Bornoz tercihi nerede kullanıldığına göre değişmektedir. Nerede kullanacağınız modeli seçmenizde yardımcı olacaktır. Bornoz alırken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Bunlardan ilki bornozun kalitesidir. Kalitede de nerede üretildiğine ve hammaddesine bakılır. Bir diğer nokta da nerede kullanacağınıza bağlı olarak modelidir. Uzunluğu kısalığı kapşonlu seçeneği ve dokusu önemli noktalardan biridir. Zevkinize uygun olarak renk seçeneği dikkat edilmesi bir diğer noktadır.

31 Ekim 2017

Her insan kullanışlı ve yumuşak sık dokulu bornoz sahibi olmak ister. İyi ve kaliteli bir bornoz almak istendiğinde karar verilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Bunlar. Bornozun kalitesi, bornoz takımı ise modeli ve bedenidir. Ev tekstili ve tenimize direk temas edecek olan havlu, bornoz ve buna benzer ürünleri seçerken, bilinen markaların dışına çıkmak tüketiciyi korkutmaktadır. Güvenilir ve kaliteli ürünler üreten markalar, bu yüzden havlu, bornoz ve bornoz takımlarında tercih sebebidir. Fakat buna rağmen iki kaliteli marka arasında bile kalite farkı olabildiğini düşünürsek, asıl önemli olan markanın değil, dokuma ve kumaş özelliklerinin olduğudur.

31 Ekim 2017

Sahillerde, plajlarda ve havuz başlarında boy gösteren bayanlar için özel bikini modelleri fırsatlar sunuyor. Bu fırsatlar tek renk ve tek model olabileceği gibi farklı renk ve farklı tasarımları da alt üst tasarımları ya da tek takım halinde farklı dizaynlar oluşturabiliyor. En ideal bikini takımlarına ve bikini kombinleri ne baktığımızda öne çıkan fırsatları şu şekilde de yenebiliriz.

31 Ekim 2017

İlmekli bir yapıya sahip kumaştan yapılan ürünlere havlu denilmektedir, havlu kullanılarak üretilen ön kısmı açık ve belden bağlamalı olan giysiye ise bornoz olarak adlandırılmaktadır. Bornozun kalitesini belirleyen unsurlar arasında havlu için kullanılan malzemeler ve yöntemler söylenebilir. Havlu üretiminde kullanılan ipliğin türü, atkı ve çözgü kopma dayanıklılığı, dokuma tezgahının hızı ve boya kalitesi olarak bu bilgiler sıralanabilir. Kullanıcıların havlularda, bornozlarda en çok dikkat ettiği kalite yumuşaklığı ve su emme oranı olmakla birlikte fiziksel anlamda kullanım ömrünün uzunluğu ile bu esnada rengin ne kadar uzun süre korunabildiğidir. 

31 Ekim 2017

Nevresim denildiğinde akla gelen tek şey yatak olmaktadır. İnsanlar günün en az 8 saatini yatakta geçirirler. Yani bu da günün en az 8 saatini nevresim ile geçirmek demektir. İşte bu nedenle alınan nevresim takımı hem kaliteli hem de sağlık açısından uygun olmalıdır. Her çeşit kumaşla nevresim üretilmektedir. Nevresim takımı alırken dayanıklı kumaşların alınmasına dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca nevresimin nerede ve nasıl üretildiği de önemlidir. Kullanılan boyaların sağlık açısından uygun boyalar olması gerekmektedir. Alınan nevresimin birebir yatak ölçüleriyle uyumlu olması da önemlidir. Hem estetik hem de rahatlık açısından ölçülere dikkat etmek gerekir. 

31 Ekim 2017

           Nevresim takımı huzurlu ve rahat uyuyabilmek için en önemli unsurlardan biri olmaktadır. Bu sebeple seçtiğimiz nevresim takımı öncelikle kullanışlı olması gerekmektedir. Çeyizlik olsun, günlük olsun ya da misafir için olsun mutlaka önceliğiniz kalite olmalıdır. Bu sebeple müşteri memnuniyetine öncelik veren, hızlı ve güvenilir kaliteden ödün vermeyen miraykaya.com.tr ile istediğiniz her şeye ulaşabilmek mümkündür. Nevresim için ilk akla gelen ne kadar renk ve desen seçeneği olsa da daha önemli özelliklerinin de olduğunu bilmek gerekmektedir. Kumaşın çeşidi, uzun ömürlü kullanılabilmesi, boyutlarının yatağımıza uygun bir şekilde olması da nevresim aldığımızda aklımıza gelecek unsurlar olmalıdır.

31 Ekim 2017

Kullanacağınız ürünleri seçerken zevk, tarz ve diğer eşyalarınızla uyumlu olmasına dikkat etmeniz tüm bu konuda hedefinize ulaşmanız açısından önemli. Eğer pike almak ve yataklarınıza görsel değer katmak amacınız varsa sizin için en özel tasarımlarla imal edilen abiye modellerine göz kırpabilirsiniz. Birbirinden farklı renkler, düz ya da dantelli modelleri ile bu ahengi yakalamanız da sandığınızdan daha kolay olacaktır. Saçak bağlamalı, Fransız dantel ve oyma işlemeli, pamuklu pike ile vaktinizi çok daha keyifli geçireceğiniz yatak odalarına sahip olabilirsiniz.

31 Ekim 2017

Nevresim seçiminde kumaş, desen, kalite gibi unsurlar yetişkinler için ne kadar önemliyse bebekler ve çocuklar için de o kadar, hatta daha fazla önemlidir. Çünkü onların hassas cildi için özellikle hava alan, geçirgen ve terletmeyen, pamuklu ve organik kumaşlardan yapılan nevresim takımları tercih edilmelidir. 

Bebekler, ay aralıklarına göre günde 21 ile 13 saat uyuyabilirler. Örneğin 4-6 aylık bir bebek günde 15-16 saat uyur. Günün çoğunu bu şekilde uykuya ayıran miniklerin yataklarında rahat etmesi gerekir. Onlar için en sağlıklı nevresimler, narin tenlerini acıtmayacak şekilde yumuşak, yakmayacak şekilde geçirgen, mikrop kapmayacak şekilde anti bakteriyel olmalıdır. Bu nedenle minik yavruyu süslü ve parlak göstermek adına saten ve şifon kumaşlardan yapılmış nevresimler yerine pamuklu, organik veya bambu kumaşlardan yapılan sağlıklı nevresimler tercih edilmelidir. Markasına göre bu tür nevresimlerin fiyatı 40 ve 120 TL arasında değişmektedir.

31 Ekim 2017

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bayanların bikini bakma telaşı başlamış bulunmaktadır. Kış aylarından itibaren en gözde, en modern bikini modelleri araştırılır ve yazın en dikkat çekici olmak isterler. Yeni tasarım bikinilerle bu trendi yakalamak mümkündür.

Bikini Modelleri

Renkli, yüksek bel, ipli, straplez, askılı, balenli, yandan bağlamalı vb. çok fazla seçenekleri olan bikiniler piyasada mevcuttur. Eskiden mayolarda vardı, mayodan sonra bikiniler çıktı ve ilk çıkan modeller şortlu ve etekli bikiniler idi. Çok revaçta olmayan bu modeller halen giyilmektedir. Son yılların trendi olan mayokini ve tankini modeller çok satılmakta ve satıcıların en iyi ürünlerinden biri olmaktadır. Kullanıcıların beğenisine sunulan bu tarz bikiniler en çok tercih edilenler arasındadır. Yüksek bel modası, giysilerimize geldiğinden beri bikinilere de geldi ve çok revaçtadır. Bel kısmı yandan ipli bağlanan ve sırtı ipli olanlar daha çok tercih edilmektedir. Yine boyundan bağlamalı ve askıları çıkabilenleri çok kullanılan bikini modelleri arasına girmiştir. Bunun sebebi ise güneş yanığına karşı, bronzlaşmak isteyen bayanların boynunda ve göğüs dekoltesinde iz yapmamasıdır.

31 Ekim 2017

Bornozlar, havlu türünde malzemelerdir. Havlular, peştemal şeklide bağlanmaktadır. Bu nedenle, çok kullanışlı olmamaktadır. Bornozlar, kaftan şeklinde olduğu için, ceket gibi giyebiliyorsunuz ve kuşağını bağlayabiliyorsunuz. Bu özelliği ile oldukça kullanışlıdır. Kaftan, uzun palto ve uzun gömlek boyutunda olan bornoz ürünleri, bay ve bayan kategorisinde üretilmektedir. Bayanlar için, pembe ve lila gibi renkler tercih edilirken, erkekler için mavi renk tercih edilmektedir. Beyaz renk, hem bay kategorisinde, hem de bayan kategorisinde tercih edilmektedir. Çocuk kategorisindeki bornoz ürünleri de, erkek ve kız çocuklarına özel renk ve tasarımda üretilmektedir.

31 Ekim 2017

Yaz ayları yavaş yavaş geliyor. Özellikle bayanlar bu dönemlerde yatak odalarında da değişiklik yapmak isteyebilirler. Kendilerini mutlu hissettikleri ortamı yakalamanın kullandıkları ürünler ile doğru orantılı olduğu da gerçektir. Özellikle yataklar üzerine serilecek olan nevresim takımlarının bu yönde benzersiz bir hava yaratma da etkisini yadsımamak gerekir. Eğer pek çok model arasından beklediğiniz gibi bir ürünü satın almayı istiyorsanız, bayanların en gözde seçenekleri arasında zirvede yer alan burada bulunabilir ve son derece hesaplı paralar ödeyerek eksiklerinizi giderebilirsiniz. Uzun süre kullanabileceğiniz, genel olarak pamuklu ve tarzınıza hitap edecek, tek ya da çift kişilik nevresim opsiyonları arasında bir karar da verebilirsiniz.

31 Ekim 2017

İç giyim modelleri ile partneri heyecanlandırmak veya farklı tasarımlar oluşturmak istiyorsanız vücut çorabı ve jartiyer modellerine yakından bakabilirsiniz. Bu modeller şeffaf ve transparan modellerin yanında özel takımlar ve değişik aksesuarlarla erotik bir iç giyim konseptine dönüşüyor.

31 Ekim 2017

Pike, kalın ve kabartmalı kumaştan üretilen yatak örtüsüdür, fakat kimileri yazın ne çok kalın nede çok ince olmasından dolayı üstlerini örtmek için kullanırlar. Özellikle ranforce kumaş ile üretilen pike takımları daha faydalı ve gösterişli durur. Bu ranforce pike takımları ve pikeleri hem rahatlık hem de yumuşaklık açısından çok daha kullanışlıdır. Böyle bir pike takımı tercih ederek, yaz, kış her mevsim rahat bir şekilde kullanırsınız. Kullanacağınız bu pike takımları ile her mevsim sefasını sürersiniz. Her mevsim rahat ve yumuşak bir uyku için kullanabilecek en uygun ürün olan pike takımları vazgeçilmeniziniz olacaktır.

31 Ekim 2017

Bayan iç giyim modelleri birbirinden özel tasarımları ile bayanlar için seksi giyim tercihleri oluşturuyor. Bu tercihlere baktığımızda bazı modeller diğerlerinden daha fazla öne çıkıyor. Vücut çorabı ve jartiyer modelleri bu noktada bayanların en çok tercih ettiği modeller oluştururken bu modeller kendi içlerinde birçok özel tasarımı ile bayanlara tercihler sunuyor.

31 Ekim 2017

Bikini alırken bayanların dikkat etmesi gereken önemli kurallar vardır. Bu kurallardan en önemlisi vücut tipine göre bikini seçimi diye. Vücut tipinize göre bikini değişik renkte, değişik modelde ve değişik tasarımda olması gerekir. Hangi tipe hangi bikininin uygun olduğunu incelediğimizde şu verileri elde ediyoruz.

31 Ekim 2017

Banyoda bornozlar havlu takımlarından daha kullanışlı olmaktadır. Tek parça olduğu için kullanımı kolay ve pratiktir. Üstelik kurulama açısından daha avantajlıdır. Kaliteli olan bornozların en önemli özelliği çok iyi şekilde su çekmesidir. Yıpranmaya karşı oldukça dayanıklı olmaktadır. Taç, Özdilek, Pierre Cardin gibi kaliteli marka ürünleri uzun ömürlü olmaktadır. Bornoz her sene yenilenen bir tekstil ürünü değildir. Bu yüzden uzun süreli kullanıma uygun, yıkamayla yıpranmayan bornozlar tercih edilmektedir. Ayrıca bornozları uzun süreli kullanmak için kullanma talimatına uygun olarak kullanmak gerekir.

Çeyizlik Bornozların Modelleri Nasıldır?

31 Ekim 2017

Uyku her insan için vazgeçilmez aktivitelerden biridir. Kaliteli bir uyku için yatak seçimi kadar nevresim takımlarının da önemi büyüktür. Uyku kalitesi içinde çok da önemsenmeyen nevresim takımı aslında en büyük etkenlerden biridir. Nevresim takımının kumaşı ve dokusu sağlıklı bir uyku için önemli detaylardandır. Nevresim takımının oda ile olan uyumu da şık görünen bir dekorasyon için olmazsa olmazlardandır.

31 Ekim 2017

Her yaş için bornoz üretimi yapılmaktadır. Bornozlar, diğer havlu türlerine nazaran çok daha kullanışlıdır. Çocuk bornoz çeşitleri, çocukların banyodan sonra üşütmemesi için, en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Bornozun kaftan şeklindeki yapısı ve kuşağının olması, giyilmesini çok kolay bir hale getirmektedir. Tek parça havlularda, havluyu bele sarma veya omuza sarma gibi işlemler, çok uğraştırmaktadır. Açılma durumları da, istenmeyen durumlardır. Ancak bornoz ürününü giyip, kuşağını bağladığınız zaman, rahat bir şekilde evin içerisinde gezinebilirsiniz.

31 Ekim 2017

Bornozlarda yazın ve kışın farklı kumaşlardan yapılmış modeller vardır. Bu şekilde daha rahat banyo keyfi yaşanmaktadır. Bunun için farklı seçenekler vardır. Yaz aylarında serin tutması bakımından hamam, spa gibi yerlerde daha çok hafif şekilde bornoz kullanılmaktadır. Bu bornozlar aynı zamanda fiyat olarak diğerlerinden daha ucuzdur. Hafif şekildeki bornozları tercih edenler için kimono tarzındaki bornozları kullanmaktadır. Boy olarakda bornozlarda farklılıklar vardır. Tam boy şeklinde olanlar ayak bileğine kadar uzun olan çeşitlerdir.

31 Ekim 2017

           Nevresim modelleri, her sezon kadınların istek ve taleplerine göre şekil değişikliğine giriyor. Sürekli olarak kullanılan modellerin dahi bir müddet sonra farklı tasarımları aranıyor. Özellikle yazlık ve kışlık olarak ayırt edilen tasarımlar kumaş itibari ile farklı alanlarda, kış aylarında kullanılmak için dahi aynı modellerde üretilebiliyor. Sadece kısmi olarak değil sezonluk modeller dahi birçok alana göre değişiklik göstermekte. Kadınların gözlerine hitap eden nevresim tasarımları, son yıllarda düz ve sadelikten çok, yatak odalarını cıvıl cıvıl bir görümle kaplıyor. Son yıllarda düz kesimlerden çok sadelik ve daha farklı duruşlara hakim olan modeller kullanılmakta.

31 Ekim 2017

Bilindiği üzere zamanımızın büyük çoğunluğunu uyuyarak geçirmekteyiz. Bu yüzden iyi bir uyku kalitesi için en önemli etmenlerin başında nevresim takımı tercihleri gelmektedir. Tercih ettiğimiz nevresim takımı yaz ve kış aylarında farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden nevresim takımı tercihi mevsimler göre değişiklik göstermelidir. Yaz aylarında tercih ettiğimiz nevresim bizi terletmeyen bir kumaştan imal edilmiş olmalıdır. Günlük hayatta tercih ettiğiniz nevresim ise daha çok pamuk karışımlı kumaşlardan tercih edilmelidir. Böylece konforlu bir uyku kaçınılmaz olmaktadır.

31 Ekim 2017

Pike ya da nevresim takımları sağlıklı ve kaliteli bir uyku için dikkat edilmesi gereken önemli parçalardır. Çoğu insan tarafından pek önemsenmeyen pike takımları, yanlış seçildiğinde uykunun bölünmesine neden olabilmektedir. Özellikle yaz aylarında tercih edilen pike takımları, ince ve terletmeyecek bir kumaştan yapılmış olmalıdır. Pike seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kumaşıdır. Ucuza satılan pike takımları kalitesiz olduğundan yaz aylarında zor anlar yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden fiyatlarından dolayı kalitesiz pike takımları satın alınmamalıdır.

31 Ekim 2017

Her sene piyasaya sürülen birbirinden değişik bikini çeşitleri içerisinde en çok tercih edilen durumlardan biri de farklı bikinilerden güzel ve kişisel bir kombin yapmak ya da buna uygun, kombin haline getirilmiş bir parça satın almaktır. Bu kapsamda elbette uyulması gereken bir takım kurallar vardır. Bu kuralların başında hiç şüphesiz renk uyumu gelir. Yani hangi renkler bir araya getirildiği zaman sırıtmadığı ya da kötü bir görünüm vermediği bikini modelleri arasından bir seçim yapmak en önemli durumlardan biridir. Buna dikkat ederek doğru renk uyumlarında bir bikini kombini yapılabilir.

31 Ekim 2017

Yeni sezon için yine en çok beğenilen bikini modelleri arasında birbirinden değişik renkler ile karmaşık desenler oluşturulmuş çeşitlerdir. Bu çeşitler hem alt ve üst olarak aynı model bir desen tasarım ile hazır edilmiş olanlar bulunurken, aynı zamanda alt ve üst kısımları için değişik desenler ile tasarlanmış modeller de yine bulunmaktadır. Bu modeller bünyesinde her kadın kişisel tercihlerine göre bir seçim yapabilir ve yaza bu şekilde güzel bir desen kombini yapılmış bir bikini ile girebilir.

31 Ekim 2017

Bayan ve erkeklerde iç giyim sektörü oldukça çeşitlenmiştir. Hem renk olarak hem de desen olarak çeşitlenen iç giyim sektörü dikkat edilmediği sürece de bazı problemlere yol açmaktadır. Özellikle tenimiz ile temas eden ve uzun süre üzerimizde kalan iç giyimin sağlık açısından bazı kriterleri taşıması gerekmektedir. İç giyimde kullanılan renklerin kanserojen maddeleri içermemesi sağlık açısından önemli bir kriter olmalıdır. Hem iç giyim satıcıları hem de müşteriler bu kriteri ilk husus olarak göz önünde bulundurmalıdır

31 Ekim 2017

Dış giyim kadar dikkat edilmesi gereken bir giyim türü olan iç giyim bazı hususlara riayet edildiğinde oldukça zevkli tasarımlar oluşturabilmektedir. Çok farklı model ve alternatif seçeneklerle kaliteli ürünler ortaya çıkaran iç giyim modası, birtakım kriterlere göre değerlendirilip tercih edilmesi gereken ürünler sunmaktadır.

31 Ekim 2017

Satın alınacak olan herhangi bir bikini modeli için kalitenin önem oldukça büyüktür. Bunun birçok nedeni olmasına rağmen, ilk olarak sağlık açısından öneminin büyük olduğunu söylemek gerekir. Bilindiği bikini modelleri vücut bünyesinde en hassas olan kısımlara giyilmekte ve denize ya da havuza gidildiği zaman da çok uzun bir süre, saatlerce çıkarılmamaktadır. Bu özel bölgeler de hassas oldukları için ve her an bir mikrop ve benzeri dış etkene maruz kalmaya müsait olduğu için de mutlaka kaliteli bir kumaştan üretimleri yapılması gerekir. Bu sayede büyük bir güven içerisinde bir günü içinde rahat bir şekilde giyilebilir.

31 Ekim 2017

Evin her tarafında ev tekstil ürünleri vardır. Bunların içinden en çok tercih edilen ev tekstil ürünü nevresim takımı modelleridir. Özellikle titiz olan bayanların sadece bir tane değil sık sık değiştirecek kadar fazladan nevresim takımları vardır. Nevresim takımına yatıldığı ve tene değdiği için temizliği çok önemlidir.

31 Ekim 2017

Bikini, bayanlara özgü sahil kenarında denize, havuzlu olan mekânlarda havuza girmek maksadıyla ya da şezlongda güneşlenmek amacıyla giyilen iki parçada oluşan kadın giysisidir. Bikini kelimesinin köken olarak Fransa’dan geldiği ve Fransa’daki bikini adasından esinlenerek ortaya çıktığı bazı kaynaklarda gösterilmektedir. Bikininin iki parçadan oluşması nedeniyle tek parçadan oluşan mayo kadın giyiminden ayrılmaktadır.

31 Ekim 2017

Havaların giderek ısınması ile yaz sezonu ürünlerinin satışı da artmaya başlamıştır. Yaza hazırlıkların başlaması ile de kışın ağırlığını üstünden atmak isteyen kadınların deniz veya havuz hazırlıkları için ilk tercihleri bikini seçmek olur. Kadınların bikini düşkünlüğü bilinmektedir.

31 Ekim 2017

Geniş seçeneklerle sunulan bayan iç giyim ürünlerinde farklı seçenekler bulunmaktadır. Renkler, kullanım alanları, modeller ciddi anlamda geniş bir yelpazeye sahiptir. İç giyim olarak, sutyen gecelik, vücut çorapları, fantezi giyim gibi birçok alternatif yer alıyor

31 Ekim 2017

İş, koşturmaca ve yoğunluğun ardından alacağınız ılık bir duş vücudunuzun dinlenmesini sağlar. Duştan çıktıktan sonra bornoz takımı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz bornoz takımını kullanabilirsiniz. Eğer rahatlığınıza önem veriyorsanız; kullanacağınız bornozun kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

31 Ekim 2017

Yaz aylarının gelmesiyle insanı bunaltan sıcaklıklardan biraz olsun uzaklaşıp rahatlayabilmek için ideal olan pike takımları ortaya çıkmaya başlar. Yatak odalarında kullanılmak için üretilmiş kumaş parçalarıdır. Pike takımlarının içerisinde yastık kılıfı, çarşaf ve pike dediğimiz ince bir örtü bulunur. Pike içerisine yorgan ya da battaniye iliştirilmez, ancak o şekilde de kullanılabilecek şekilde tasarlanır. Pike örtü amacıyla kullanılır. Tek kişilik, çift kişilik, jakar ve pamuklu gibi pike takım çeşitleri vardır.

31 Ekim 2017

            Pike yaz aylarında en çok tercih edilen yatak odası tekstil ürünlerinden biridir. Pike takımları yastık kılıfı, pike ve çarşaftan oluşmaktadır. Ürün çeşitliliğinin fazla oluşu nedeniyle de oldukça yaygın kullanılmaktadır. Pike ve pike takımları alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Pike takımı ya da pikeler genellikle yaz aylarında kullanıldığı için kumaşının terletmeme özelliği olması gerekmektedir. Kaliteli kumaşa sahip ürünler tercih edilmelidir. Ucuza alınan ve kalitesiz ürünlerin kullanım süresi de kısa olacaktır. Ve ürün ilk yıkamadan itibaren deforme olacaktır. Pike alırken dikkat edilecek diğer bir nokta ise ürün etiketi olmaktadır. Ürün etiketi ürün hakkında bilgi içermektedir. Naylon gibi kalitesiz kumaşa sahip ürünler tercih edildiğinde kısa vadede zarara uğranmış olunacaktır. Pikenin dokunma sıklığı da dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeridir.

31 Ekim 2017

Yaz ve kış mevsimlerinin vazgeçilmez ince şıklığıdır bornoz. Yorgun bir günün ardından kendinizi şımartabileceğiniz evinizde kendinizi rahat hissedebileceğiniz bornoz seçiminde yeni trendi yakalayarak evdeki huzurun tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Düğün mevsiminin yoğun olduğu şu günlerde bornoz takımı ihtiyacınızı karşılarken son trendleri de bilmenizde yarar var. Modası geçmiş bir bornoz takımı ile çeyizinizin görünmesini istemezseniz herhalde. Bornoz seçiminde yılın modası bambu. Kalitesi tartışılmaz pamuklu bornozlar erkek ve kadınlara özel renkleriyle satışa sunulmakta. Renk seçimi ise tamamen sizin zevkinize kalmış. Ancak bu yıl bornoz takımı renk tercihinin üst sıralarından toprak rengi ve pudra hakim. Özel işlemeli güpürlü bambu şeylerin de yine pembe tonları görülmektedir.

31 Ekim 2017

Yaz gelince birçok kişi tatil köylerine ve plajlara akın etmektedir. Bu gibi yerlere giden kadınlar için en önemli nokta plaj modasına uyum sağlamaktadır. Plajlarda giyilen bikini modelleri, mayolar ve plaj elbisesi modelleri her yıl değişikliğe uğramaktadır. Bu noktada plaj modasını takip etmek ve bu doğrultuda seçim yapmak son derece önemlidir. Bu sene bazı bikini modelleri çok daha ön plandadır.

31 Ekim 2017

Çok renkli bir plaj modası 2018 yazında kumsalları canlandırıyor. Her vücut tipine ve her beden uygun olan kalıplar, farklı yaş grupları tarafından tercih edilirken, sezonun gözdesi olan yüksek belli bikini modelleri dikkat çekiyor.

31 Ekim 2017

Plajlarda dikkatleri üzerine çekmek isteyenler bikini alışverişine çıkmadan önce eksiklerini tespit ederek işe başlayabilir. Birbirinden eğlenceli ve renkli plaj elbisesi modellerine uygun olarak seçilecek çantalar, terlikler, şapkalar ve güneş gözlükleriyle herkes kendi stilini deniz kenarına taşıyabilir. Bu yaz; el işi örgülerin, ponpon gibi detayların ve etnik desenlerin ön plana çıktığı bikini modelleri moda olup, bikiniler uygun pareo modelleriyle kombin yapılabilir. Sahil bölgelerindeki şıklık yarışında bir adım öne çıkmak isteyen bayanlar valiz hazırlıkları öncesinde kendilerine A'dan Z'ye yeni bir yaz koleksiyonu hazırlayabilirler.

31 Ekim 2017

Bayanların bikini ve plaj elbisesi almadan önce yapmaları gereken ilk şey vücut tipini belirlemektir. Vücut tipine göre bikini seçimi yapan bayanlar sonuçlardan daha fazla memnun olacaktır.




31 Ekim 2017


Her sene hanımlar birbirinden değişik bikini modelleri piyasaya çıktığı gibi hemen internet üzerinden ya da dergi gibi birçok yerden takip ederek daha sonra satın alır. Yeni sezon için de zengin modeller adına büyük bir merak içerisinde olan tüm kadınlar aradıkları o zengin seçenekleri bu yıl da bulmuş gibi görünüyorlar.

Birçok değişik bikini desenleri yeni yıl adına tüm kişisel zevklere sahip hanımlar için hazır olarak bulunmaktadır. Bu zengin desen fırsatları ile keyifli bir seçim şansı bulan kadınlar için aynı durum birbirinden güzel plaj elbisesi çeşitleri için de geçerli bir durumdur. Yeni sezonda sade ya da karmaşık desenler içerisinde birçok değişik renkler ile yapılmış olan birbirinden güzel modeller bulunmaktadır. Tatlı bir zorluk içerisinde o yüzden tüm hanımlar seçim yapacaklar.

31 Ekim 2017

Uyurken, yürüyüş yaparken, piknik vb. rahat alanlarda çok az sayıda insan pantolon, tişört gibi kıyafetler tercih eder. Düşünün ki uzun ve yorucu bir iş gününün ardından eve gelmişsiniz. Tabi ki gün boyunca neredeyse üzerinize yapışan iş kıyafetlerinden kurtulmak istersiniz dimi. Ama kalkıp yine elbise kot pantolon giyemeyeceğinize göre, tercihinizi size mutlu hissettirecek o rahatlığı veren pijama takımınızdan yana kullanırsınız.

31 Ekim 2017

Çeyiz, eski zamanlardan beri adet olarak gelen ve kızların daha küçükken almaya başladıkları, evlenince kullanılacak olan eşyalardır. Aileler kızları evlenecek yaşa gelene kadar çok çeşitli eşyalar alarak çeyiz seti tamamlarlar. Bu biriktirme hareketi geleneksel olarak yapılmaktadır. Eskiden dantel, örgü modelleri, havlu ve dikiş ürünleri gibi eşyalarla başlar ve büyük ev eşyalarına kadar giderdi. Ancak günümüzde her eşyayı kullanmayan bayanlar sürekli olarak da modellerin değişmesi ile birlikte düğüne yakın zamanda eşyalarını almaktadır.

31 Ekim 2017

Annelerin en büyük keyfi, evlenecek genç kadınların en büyük telaşı olan çeyiz alışverişi; birçok kişinin gözünde genelde korkutucu bir konudur. Peki, bu korkunun azalması için çeyiz seti satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

31 Ekim 2017

Pijamalar hemen herkesin evine gelip günlük kıyafetlerini çıkardıktan sonra yatağa girmek için seçtiği rahatlatıcı bir üründür. Pijamalar yatakta rahatlık sağlar ve sağlık açısından faydalıdır. Pijama seçerken de günlük kıyafet seçermiş gibi özenli olunmalıdır. Uyku kalitesi ve rahatınızı dikkate alarak seçeceğiniz pijamalar çok iyi bir gece geçirmenizi sağlayacaktır.

31 Ekim 2017

Gece yatarken giyilen pijamaların insan hayatında bilinenden daha çok yeri vardır. Ev giyiminin önemli bir parçası olan pijama takımı tercihi aynı zamanda karakterin dışa yansıması olarak görülmelidir. Bayanlar hem kendileri hem de eşleri için geceleri yatarken de bakımlı olmayı ve beğenilmeyi ister. İç çamaşırı ve ev tekstili sektörü; kadın ve erkek müşterilere zengin çeşitlilik sunarken aynı zamanda da yenilenme ve sürekli olarak gelişim gösterir.

31 Ekim 2017

Bütün bir günün ardından gece olduğu zaman yatağa girip büyük bir rahatlık içerisinde günün yorgunluğunu atabilmenin en kolu hiç şüphesiz birbirinden değişik pijama takımı çeşitleridir. Özellikle bu konuda kadınlar geniş bir seçenek imkanına sahipler.

Farklı modeller ve renkler altında her kadın kendi kişisel seçenekleri bünyesinde bir pijama çeşidi satın alabilir ve evinin rahatlığında tüm yorgunluğu atabilir. Üstelik bu yapılırken görsel olarak da tatmin olunacak şık ve estetik pijama modellerinden satın alınabilir ve gelen yakın akrabalar yanında da rahat bir biçimde giyilebilir. O yüzden eğer bir pijama modeli satın alınacak ise sunduğu kaliteye, rahatlığına ve konforuna mutlaka önem verilerek satın alınmalıdır.

31 Ekim 2017

Evlerin banyolarının vazgeçilmez aksesuarı olan bornoz, oldukça fazla çeşide sahip olan ürünler arasında yer alır. Farklı modeller, değişik kumaş çeşitleri bulunmasıyla birlikte çeşitli boy ölçülerine de bornoz modelleri bulabilmekte mümkündür. Tek parça olarak kullanılabildiği gibi bornoz takımı olarak beğeniye sunulan modellere de rastlamak mümkündür.

31 Ekim 2017

Pijama dendiği zaman akla gelen ilk şey rahatlıktır. Hatta pijama kullanımı günlük hayatta öyle bir hal almıştır ki "yatarken giyilen gece kıyafeti" anlamının oldukça ötesindedir. Artık sabahtan akşama kadar günü evde geçireceğimiz zamanların tek kıyafeti pijamalar olmuştur.

31 Ekim 2017

Her genç kızın hayalidir evlenip kendi yuvasını kurmak. O yuvayı hayal ettiği gibi dekore etmek, kendi zevkini yansıtmak ve istediği eşyaları seçmek de pek tabii en doğal hakkıdır. Evlilik hazırlığında olanlar ve evlenmeyi düşünenlerin en çok zaman harcadığı ama aynı zaman da en çok sevk aldığı konu ise ev alışverişidir.

A’dan Z’ye bir evin ihtiyaçlarını düşünmek, bu eşyalar arasından en kaliteliyi seçmek, zevkine uygun olanı almak ve tabii tüm bunlara dikkat ederken de aynı zamanda hesaplı olanı almak çok önemlidir. Eve alınacak mutfak malzemesi, banyo malzemesi, çeyiz seti denilen tekstil ürünleri ve daha birçok küçük ev eşyası genelde alışverişte en çok zaman harcanan eşya gruplarıdır. Bu sebeple de küçük eşyaların hepsi için bir liste yapıp mümkünse bunları aynı yerden almak hem fiyat avantajı sağlayacak hem de size oldukça fazla zaman kazandıracaktır.

31 Ekim 2017

Yatakların üzerine örtülen ve uyurken de kullanılan en popüler ürünler nevresim takımı modelleri ve pike takımlarıdır. Her ikisi de aynı amaca hizmet eden bu yatak ürünlerinin kullanıldıkları mevsimler değişiklik gösterecektir. Nevresim takımları yaz kış rahatlıkla kullanılabilirken pike takımı modelleri genellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Bunun sebebi pike takımlarının daha ince ve dokulu olmalarıdır. Bu sayede sıcakta terleme yapmayacak ve rahatlıkla kullanılabilecektir. Birbirlerinden bu sebeple ayrılan pikeler ve nevresimler bir yatak için olmazsa olmaz olan ürünlerdendir. Bu denli önemli olan yatak takımlarının seçiminde dikkat edilmesi  gereken belli başlı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylardan ilki kumaş kalitesi diğeri ise model ve tasarımdır. Bu kriterlere dikkat edildiği müddetçe doğru ürünün satın alınması mümkündür.

31 Ekim 2017

İç giyim adını verdiğimiz iç çamaşırı parçaları internet satış sitelerinde ve iç çamaşırı mağazalarında bol miktarda bulunmaktadır. Bu malzemeler günlük hayatta kullanılanlar ve de özel zamanlarda kullanılanlar olarak 2’e ayrılabilir. Özel geceler için kullanılan iç giyim ürünlerine fantezi giyim de denilmektedir. Bu grupta daha çok tangalar, stringler, şifon gecelikler ve iç gösteren çamaşırlar yer almaktadır. Bununla birlikte günlük hayatta kullanılanlar ise daha çok pamuklu kumaşlardan yapılmaktadır. İç çamaşırları takım olarak tercih edilebildiği gibi tek başına da satın alınıp kombin yapılabilmektedir. Ürünler aynı zamanda sadece alt ve üst olarak değil gecelik, sabahlık, uyku gözlüğü ya da patik gibi aksesuarları ile de kullanılabilinir.

31 Ekim 2017

            İç giyim ürünleri direk vücuda temas eden ürünler olduğu için kalitenin önemi büyüktür. Teni kaşındırmaması ya da kızarıklar oluşturmaması gibi sebeplerden dolayı bu ürünlerin kalitesine son derece önem vererek satın almalısınız. Farklı fantazi iç giyim ürünlerinde de aynı sorunlar oluşabilmektedir. Bu yüzden marka olan jartiyer ya da vücut çorabı gibi ürünleri almayı denemelisiniz.

17 Nisan 2017

Her bedene göre bikini modelleri miraykaya.com.tr adresi çok sayıda bikini modeli ve bikini türü ile aradığınız modelleri tercihinize sunuyor. Büyük beden bikini modelleri ile kilo sorunu yaşayan bayanlar için modelleri kullanım adres aynı zamanda fit vücuda sahip bayanlar için de renkli ve sportif modeller sunuyor.

13 Nisan 2017

            Nevresim takımları yatak odaları için çok önemlidir. Odanın genel havası nevresim takımı ile değişmekte ve nevresim takımının renkleri ile bütünleşmektedir. Bu yüzden nevresim takımı alırken renklerin duygusunu da bilmek gerekmektedir. Günümüzde farklı farklı her zevke göre milyonlarca çeşit nevresim takımı bulmak mümkün. Hem renk hem model hem marka bakımında çeşitlenen nevresim takımları ile yatak odaları daha etik hale gelmektedir. Nevresim takımlarında sadece renklere odaklı olmamak kullanılan kumaşa da dikkat etmek gerekmektedir. Nevresim takımı tercih edilirken ilk etapta neye göre bakmak gerekiyor bunun bilinmesi gerekmektedir. Görüntüsüne mi yoksa rahatlığına mı? Görüntü ve şıklık bakımından tercih edilen birçok nevresim takımı pekte rahat olmayabilmektedir.

15 Mart 2017

Genç kız olmak hayallerini tam anlamı ile gerçekleştirmek için heyecanlı olmak demektir. Hele ki düğün esnasında seçeceği her ürün onu daha da çok heyecanlandırmaktadır. Evi için, kendi için alacağı en güzel ürünler adım adım planlanırken elbette ki iç çamaşırı seçimi de gizli fakat en güzelini isteyeceği bir üründür. Beyaz üzerine yoğunlaşan çeyizlik çamaşırlarda tek ya da takım olarak beğenilen ürünler bu yıl pudra rengi gibi uçuk renlerle de tasarlanmakta. Özel kutular içinde satışa sunulan bu ürünler ilk gecede yatakların üzerinde en çekici hali ile durmalıdır.

06 Mart 2017

Gençler kadar her ürünü kullanmayan babaannelerimiz için yepyeni modellerimiz bulunmakta. Yatakta kaymayan kol ve bacak kesimlerinde geniş kavisler ile kesimleri yapılan gecelik modelleri tam babaanneniz ve anneanneniz için uygun olacaktır. Bacak arasında pay adı verilen ek paylarla iki bacak boyu arası genişletilen bu modellerde gece boyunca zaten uyumakta zorlanan babaanne ve anneannelerimiz için güzel bir model. Bu payın kullanılması yatma esnasında sürekli dönen, hatta hiç uyumadan sabahlayan büyüklerimizin hareket etme yetilerinin kısıtlanmasını engellemek için uygulanmıştır. Onlar gençler kadar hızlı hareket ederek yürümelerini kontrol edemezler bu yüzden kıyafet konusunda olduğu kadar diğer bütün konularda da ayrıcalıklı olmak zorundadır.

22 Şubat 2017

Mevsimli ürünler olarak bilinen kadife ürünler yazın çok sıcaklar olmadığında ve kışın çok soğuklar olamadığında kolaylıkla kullanılabilecek ürünlerdir. Spor modeller içinde üretimi yapıldığında daha çok satışı artan bu ürünlerin gecelik piyasasında ayrı bir yeri vardır. Alt ve üst pijamalı takımlar olarak üretimi yapılan kadifeler yıllarca kullandığınızda sizi ilk günkü kadar rahat ettirecek ürünlerdir. Kendi arasında kalite kalite fark eden bu kumaş türü ince kaliteli kadife ile üretime sunulan ürünleri ile çok alınmaktadır. Zaten kalın kadife olanlarını aldığınızda sadece kışın kullanabilme imkanınız olacaktır. sıcağı içinde saklayabilen yapısı ile teninizde soğuktan eser kalmayacak.

10 Ocak 2017

Kırmızı her zaman cazibeli kadın iç çamaşırı modelleri içinde yerini almıştır. Erkeğe kışkırtıcı özelliği ile karşısına alabilen kırmız renk kadında özellikle beyaz tenli kadında çok hoş durmaktadır. Ten rengine uygun olacak farklı modelleri seçtiğinizde esmer tenli olsanız bile size olan kırmızı bir çamaşır bulabilirsiniz. Üreticiler en çok kırmızı üzerinde yarattıkları modellerde dantele daha çok yer verirken dantel ve kırmızıyı bir arada tutabilen cazibeyi de eklemeyi ihmal etmemişlerdir.

27 Aralık 2016

Bayanlar için oldukça farklı seçenekler sunabilen iç giyim renkleri ve modelleri ile gün geçtikçe kendini daha çok yenilemekte. Sürekli yenilenmek zorunda olduğumuz tek şey herhalde iç giyimolsa gerek. Bu yüzden farklı modelleri ile her firma kendine yakışan en cazibeli çamaşırları çıkarmakta. Eskiden atlet, külot olarak değerlendirilen iç giyimde şimdilerde çok farklı tanımlamalar var. Renklerin daha aktif olduğu sektörde aynı zamanda modellerde değişmiş ve kadına neredeyse yeni imajı bu seçimler ile çizilmeye başlanılmıştır. Markalar birbiri ile yarışabilmek için satenleri, dantelleri, penyeleri, hatta ve hatta taşlı pırıltılı ürünleri hep bir arada kullanmıştır. Bu da kadınların daha almasını sağlamaktadır. Dikişli iç giyimden çok dikişsiz ürünlere yönelen bayanlar için de uygun ürünler yer almakta.

25 Aralık 2016

Korseler dış görünümde bel hizasında oluşan fazlalıkların kapatılmasında, karın bölgesindeki ve göbek çevresinde eritilemeyen yağlanmaların geriye itilmesinde, kalçanın daha estetik görünmesinde etkili rol oynamaktadır.  İç giyim deneyimlerinizde tek parça ve iki parça olarak görünebilen korselerde istediğiniz bölgeniz için ayrı ayrı korse seçimi yapabilirsiniz.

27 Ekim 2016

Kadın her zaman en zarif olanı ve en ince ayrıntılara sahip olan şeyleri sever. Seçici olması kullandığı ürünlere de yansıdığından kendini hep özel hissetmek istemektedir. Özel günlerinde olduğu kadar günlük hayatta da kullandığı her şeyin kendine has olmasını ve beğeni ile giyip kullanabileceği ürünler olmasına dikkat çeker. Ancak kadınlar çok zor beğenirler. Ki beğenme aşamasında saten farkını hiçbir şeyle değişmezler. İşte bu yüzden satene adını veren ipeksi dokunuşu gecelik modelleri içinde anlamak gerekir. Şıklığı asalete dönüştürebilen tek kumaş olarak tabir edilen saten bütün modellerde mükemmel durmaktadır.

25 Ekim 2016

Kolaylıklar için yapıla tasarımlar ardı arkası kesilmeyen farklı ürünler ile kadın iç giyim dünyasında yerini hemen almakta. Kadın yeni olan her şeyi anında alarak denemek ister. Dener de. Eğer kendine uygun olan bir ürün ise bundan asla vazgeçmez. Ancak beğenmediği uygun olmayan bir ürün ise asla bir daha onu aldırtamazsınız. Fiyatı ne olursa olsun kadınlar istediğiniz alır ve herkese önerir. Ancak çok kaliteli bir ürün olsa da eğer kullanışlı değilse artık o ürün tutmayacak demektir. İşte beğenilen farklı ürünlerden biri de çıt çıtlı badyler. Tek parça olan yarım ve uzun kollu modelleri bulunan hatta askılı ürünlerinizle birlikte kullanmak için ince askılı modeli olanlar dahi bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.